Посли G7 привітали підписання закону про створення спеціальних адміністративних судів
Джерело: G7/X
Посли G7 привітали підписання президентом Володимиром Зеленським закону, котрий передбачає утворення двох адміністративних судів – Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративний суд,
Україна мала заснувати Вищий адміністративний суд до 31 грудня 2024 року, однак пропустила встановлений термін.
Ми вітаємо підписання Президентом Зеленським закону про створення спеціалізованих адміністративних судів першої та апеляційної інстанцій – ключового етапу судової реформи, відповідно до вимог МВФ та ЄС. G7 готові підтримувати імплементацію цього закону, — мовиться у повідомленні.
Ми вітаємо підписання Президентом Зеленським закону про створення спеціалізованих адміністративних судів першої та апеляційної інстанцій – ключового етапу судової реформи, відповідно до вимог МВФ та ЄС.
G7 готові підтримувати імплементацію цього закону.
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) March 24, 2025
У лютому Рада проголосувала законопроєкт №12368-1 про створення Вищого адміністративного суду, в якому передбачено замість створення Вищого адміністративного суду створення двох спеціалізованих адмінсудів.
Законопроєкт погодили з Міжнародним валютним фондом.
Це ми до кінця виконали один з прострочених маяків МВФ де дедлайн був 31 грудня минулого року, — прокоментував підписання документа нардеп Ярослав Железняк.
Вирішено створити два суди:
- Спеціалізований окружний адміністративний суд
- Спеціалізований апеляційний адміністративний суд до вищих спеціалізованих судів (як суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення Спеціалізованого окружного адміністративного суду)
Конкурс на посади суддів:
- Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) має оголосити конкурс на посади суддів протягом одного місяця після набрання чинності законом.
- Конкурси мають враховувати особливості, визначені законопроєктом, із залученням Експертної ради (протягом трьох років)
До складу Експертної ради входитимуть шестеро осіб: троє від Ради суддів України та троє від міжнародних і іноземних організацій.
- Народні обранці проголосували за Постанову про демократію. Перша спроба голосування 24 лютого була провалена.
- Нардепи підтримали постанову № 12412 про встановлення Національного дня молитви.
Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.
У місті Снятин Івано-Франківської області між двома жінками сталась перепалка через те, що одна з них зробила зауваження іншій щодо музики російською мовою.
На тлі повідомлень про те, що Росія готується до нового наступу на Україну найближчими тижнями, у Силах оборони півдня повідомили, що скупчення військ РФ на лівобережжі Херсонщини не спостерігається.
Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.
Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.