Агенція США з глобальних медіа виділить «Радіо Свобода» частину грантових коштів

Джерело: Радіо Свобода

Агентство США з глобальних медіа (USAGM) зобов’язалося виділити частину коштів, що були виділені Конгресом, для Ради Вільної Європи/Радіо Свобода (РВЄ/РС), напередодні судових слухань за позовом мовника проти уряду щодо спроби агентства припинити федеральне фінансування РВЄ/РС.

Рішення від 24 березня означає, що Радіо Свобода отримає 7,46 мільйона доларів – суму, що покриває період з 1 по 14 березня, тобто за день до того, як USAGM заявило про припинення надання гранту РВЄ/РС.

“Агентство вжило негайних адміністративних заходів, щоб розпочати виплату коштів”, – йдеться в листі USAGM.

На судовому засіданні 24 березня Ебігейл Стаут, юристка Департаменту юстиції, яка представляє USAGM, заявила, що грантова угода між USAGM і РВЄ/РС, відповідно до Закону про міжнародне мовлення, надає агентству право розірвати угоду, якщо РВЄ/РС не дотримується її умов.

У відповідь Девід Зайонц, один з адвокатів РВЄ/РС, зазначив, що “не було б жодного сенсу” для Конгресу затверджувати фінансування, якщо агентства зможуть робити все, що їм заманеться.

“РВЄ/РС все ще намагається отримати решту грантових коштів, передбачених за повний 2025 бюджетний рік, який закінчується 30 вересня 2025 року, і прагне отримати попередню судову заборону з цією метою. Очікується, що суддя Ройс Ламберт ухвалить рішення про видачу судової заборони найближчими тижнями”, – йдеться у повідомленні.

Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.

У місті Снятин Івано-Франківської області між двома жінками сталась перепалка через те, що одна з них зробила зауваження іншій щодо музики російською мовою. 

На тлі повідомлень про те, що Росія готується до нового наступу на Україну найближчими тижнями, у Силах оборони півдня повідомили, що скупчення військ РФ на лівобережжі Херсонщини не спостерігається.

Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.

Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.