У Казахстані чоловік виграв суд щодо порушення ПДР з допомогою ChatGPT
Джерело: ZTB News
23-річний мешканець Казахстану виграв суд щодо порушення правил дорожнього руху з допомогою ChatGPT.
Як розповів сам Кенжебек Ісмаїлов, історія почалась 18 грудня, коли він віз маму до лікарні. На одному зі світлофорів перед ним “заглох” автомобіль марки “Газель”, і єдиний спосіб об’їхати його став виїзд на полосу для автобусів.
Це правопорушення миттєво зафіксувала система “Сергек”, і невдовзі Кенжебнк отримав штраф.
Чоловік розповів, що написав у “Камкор” щодо штрафу, але там отримав відмову.
“Я не зрозумів, чому, і запитав. Мені відповіли, що якщо я оплатив штраф зі знижкою 50%, то визнав провину. Тоді я звернувся до ChatGPT, і він пояснив, що за наявності нових доказів – а в мене був відеозапис – можна подати до суду. Він (ChatGPT) склав заяву і я відправ її”.
Перед засіданням суду правоохоронці запропонували Кенжебеку скасувати штраф та віддати кошти, але ChatGPT порадив йому не забирати позов.
“Мабуть, це перший суд у Казахстані, який на 99% пройшов з допомогою ChatGPT. Під час засідання я увімкнув синтез мовлення і він одразу підказував мені. як відповідати”.
Через 10 хвилин суддя винесла рішення, що штраф був незаконним і його скасували. Тепер Кенжебек готується подавати позов до поліції, щоб йому виплатили компенсацію за витрачений час.
При цьому він занепокоєний тим, що після того, як його історія набула розголосу, поліціянти почнуть вживати певних заходів.
- Підозрюваний у підриві електромобіля Tesla Cybertruck біля готелю, що належить обраному президенту США Дональду Трампу, в Лас-Вегасі використовував генеративний штучний інтелект ChatGPT при підготовці злочину.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.