Маск перевірятиме, як редактор The Atlantic опинився у груповому чаті посадовців США – ABC

Джерело: ABC News

Департамент ефективності уряду (DOGE) очолюваний Ілоном Маском перевірятиме, як редактор видання The Atlantic опинився у груповому чаті високопосадовців США у Signal, де обговорювали атаку на Ємен.

Таку інформацію виданню на умовах анонімності повідомив високопосадовець Білого дому.

Напередодні в інтерв’ю Fox News радник з нацбезпеки Майкл Волц натякнув на участь у розслідуванні Маска.

“Я щойно розмовляв з Ілоном Маском дорогою сюди. У нас є найкращі технічні мізки, які встановлюють, що сталось”.

У цьому ж інтерв’ю він фактично визнав, що через його помилку журналіст потрапив у чат, але водночас наполягав що редактор “якось просочився туди”.

Представник Білого дому підтвердив ABC News, що DOGE бере участь і що команда працює з іншими структурами, щоб зробити зв’язок “безпечнішим та ефективнішим”.

Крім того, речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила в етері Fox News, що “команда експертів Ілона Маска розглядає це, і Рада національної безпеки всі копаються в цьому питанні, щоб переконатися, що подібне більше ніколи не повториться”.

Що передувало?

Головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що він випадково отримав доступ до закритого чату Signal, в якому посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

Своєю чергою, глава Пентагону Піт Гегсет заперечив цю інформацію. У коментарі журналістам Гегсет запевнив, що “ніхто не надсилав текстові повідомлення з планами війни”. Щобільше, глава Пентагону розкритикував Голдберга, назвавши його “брехливим та дуже дискредитованим так званим журналістом”.

Голдберг, у відповідь міністру оборони США, продовжує наполягати, що американські високопосадовці обговорювали військові плани у спільному чаті.

  • Засновник Signal Моксі Марлінспайк висміяв використання месенджера для координації військових операцій США.
  • Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.

Під час двогодинної телефонної розмови 19 травня президенти США Дональд Трамп і Росії Володимир Путін обговорили низку питань, зокрема обмін ув’язненими за формулою “9 на 9” та можливість особистої зустрічі, повідомив помічник глави РФ Юрій Ушаков.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.

Після нових висновків щодо політики Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проекту газопроводу “Північний потік -2”.