Маск перевірятиме, як редактор The Atlantic опинився у груповому чаті посадовців США – ABC

Джерело: ABC News

Департамент ефективності уряду (DOGE) очолюваний Ілоном Маском перевірятиме, як редактор видання The Atlantic опинився у груповому чаті високопосадовців США у Signal, де обговорювали атаку на Ємен.

Таку інформацію виданню на умовах анонімності повідомив високопосадовець Білого дому.

Напередодні в інтерв’ю Fox News радник з нацбезпеки Майкл Волц натякнув на участь у розслідуванні Маска.

“Я щойно розмовляв з Ілоном Маском дорогою сюди. У нас є найкращі технічні мізки, які встановлюють, що сталось”.

У цьому ж інтерв’ю він фактично визнав, що через його помилку журналіст потрапив у чат, але водночас наполягав що редактор “якось просочився туди”.

Представник Білого дому підтвердив ABC News, що DOGE бере участь і що команда працює з іншими структурами, щоб зробити зв’язок “безпечнішим та ефективнішим”.

Крім того, речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила в етері Fox News, що “команда експертів Ілона Маска розглядає це, і Рада національної безпеки всі копаються в цьому питанні, щоб переконатися, що подібне більше ніколи не повториться”.

Що передувало?

Головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що він випадково отримав доступ до закритого чату Signal, в якому посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

Своєю чергою, глава Пентагону Піт Гегсет заперечив цю інформацію. У коментарі журналістам Гегсет запевнив, що “ніхто не надсилав текстові повідомлення з планами війни”. Щобільше, глава Пентагону розкритикував Голдберга, назвавши його “брехливим та дуже дискредитованим так званим журналістом”.

Голдберг, у відповідь міністру оборони США, продовжує наполягати, що американські високопосадовці обговорювали військові плани у спільному чаті.

  • Засновник Signal Моксі Марлінспайк висміяв використання месенджера для координації військових операцій США.
  • Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).

Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.