The Atlantic опублікувало скриншоти з секретного чату адміністрації Трампа в Signal
Джерело: The Atlantic
Журнал The Atlantic опублікував деталі листування в секретному чаті з чиновниками адміністрації президента США Дональда Трампа в Signal. Раніше редактора журналу ненавмисно додали до цього чату.
Редактор Джеффрі Голдберг каже, що написав статтю, тому що люди заслуговують на те, щоб побачити тексти, оскільки вони відповідають суспільним інтересам. Разом з тим, Голдберг хоче спростувати заяви чиновників Трампа, що він нібито збрехав.
Його команда зв’язалася з американськими агентствами, які брали участь у груповому чаті, і запитала, чи не заперечують вони проти публікації текстів. Деякі з них відповіли, що заперечують.
Текстовий ланцюжок в чаті почався 15 березня об 11:44 ранку за північноамериканським східним часом (17:44 за Києвом), за 31 хвилину до того, як перші американські військові літаки піднялися в повітря.
Листування почалось повідомлення міністра оборони Піта Гегсета.
У повідомлені йдеться:
“ОНОВЛЕННЯ КОМАНДИ:
ЧАС ЗАРАЗ (1144et): Погода сприятлива. Щойно підтверджено з ЦЕНТКОМ (Центрльне командування ЗС США – ред.), що ми готові до запуску місії.
1215: ЗАПУСК F-18 (1-й ударний пакет)
1345: Почнеться “тригерне” вікно 1-го удару F-18 (цільовий терорист знаходиться за відомим місцем, тому має бути вчасно — також, запуск ударних безпілотників (MQ-9)
1410: Запуск більше F-18 (2-й ударний пакет)
1415: Ударні безпілотники на цілі (ЦЕ ТОДІ, КОЛИ ПЕРШІ БОМБИ ВИЗНАЧЕНО ВПАДУТЬ, очікуючи на більш ранні цілі “Trigger Based”)
1536 F-18 2-й ударний старт — також, запуск перших “Томагавків” морського базування“.
За цим слідує повідомлення від радника з нацбезпеки США Майкла Волца о 13:48 за північноамериканським східним часом, що містить розвіддані в реальному часі про атаку США в Ємені.
Це призвело до хвилі позитивних відгуків від учасників чату, про які повідомлялося раніше. Пізніше того ж дня Гегсет опублікував повідомлення про те, що атаки триватимуть протягом ночі.
Найважливіші з нових повідомлень, опублікованих The Atlantic, показували оновлення в режимі реального часу, коли США завдавали ракетних ударів і ударів з безпілотників по підтримуваному Іраном угрупованню Хуті в Ємені.
- Департамент ефективності уряду (DOGE) очолюваний Ілоном Маском перевірятиме, як редактор видання The Atlantic опинився у груповому чаті високопосадовців США у Signal, де обговорювали атаку на Ємен.
- Засновник Signal Моксі Марлінспайк висміяв використання месенджера для координації військових операцій США.
- Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.