РФ отримує речовини для вибухівки через компанії з виробництва добрив – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Росія продовжує отримувати тисячі тонн азотної та азотно-сірчаної кислот для виробництва вибухових речовин, попри запроваджені санкції США та ЄС. Внутрішні документи свідчать, що ці постачання здійснюються для підприємств, контрольованих одним із найбільших виробників вибухівки Росії — АТ “Спецхимия”.

Зокрема, замовлення були розміщені через дочірні компанії великих виробників добрив, таких як EuroChem та UralChem. Ці кислоти є основними компонентами для виробництва таких речовин, як ТНТ, порох та інших вибухових сумішей, що використовуються в Росії для ведення війни. Попри санкції, запроваджені проти цих компаній через їхній зв’язок з оборонною промисловістю, EuroChem та UralChem досі не потрапили під жорсткіші обмеження, оскільки їхня продукція критично важлива для світового аграрного сектору.

Документи свідчать, що EuroChem планує постачати близько 40 000 тонн азотної кислоти для підприємств, пов’язаних з АТ “Спецхимия”, що контролюється державною корпорацією Ростех, яка перебуває під санкціями ЄС та США. Продукція цих компаній забезпечує постачання сировини для виробництва вибухівки, включаючи компоненти для артилерійських снарядів та інших боєприпасів.

Згідно з підрахунками, на основі замовлених обсягів кислот, Росія зможе виробляти до 6 500 артснарядів щодня. За оцінками, Росія має потужності для виробництва або відновлення близько 3-4 мільйонів артилерійських снарядів на рік. Зазначені потужності дозволяють підтримувати високий рівень виробництва вибухових речовин, необхідних для ведення війни проти України.

Своєю чергою, аналітики ставлять під сумнів ефективність санкцій, спрямованих на обмеження доступу Росії до критично важливих ресурсів. Вони зазначають, що обмеження на постачання сировини можуть не бути ефективними, оскільки Росія має можливість створювати нові компанії або використовувати посередників для обходу санкцій.

Раніше повідомляли, що Кремль намагається частково вивести Росію з-під санкцій, сподіваючись на пом’якшення напруженості з новою адміністрацією США. Однак Європейський Союз не планує відмовлятися від санкцій, заявив спецпосланник ЄС з санкційної політики Девід О’Салліван.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко. 

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.