РФ отримує речовини для вибухівки через компанії з виробництва добрив – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Росія продовжує отримувати тисячі тонн азотної та азотно-сірчаної кислот для виробництва вибухових речовин, попри запроваджені санкції США та ЄС. Внутрішні документи свідчать, що ці постачання здійснюються для підприємств, контрольованих одним із найбільших виробників вибухівки Росії — АТ “Спецхимия”.
Зокрема, замовлення були розміщені через дочірні компанії великих виробників добрив, таких як EuroChem та UralChem. Ці кислоти є основними компонентами для виробництва таких речовин, як ТНТ, порох та інших вибухових сумішей, що використовуються в Росії для ведення війни. Попри санкції, запроваджені проти цих компаній через їхній зв’язок з оборонною промисловістю, EuroChem та UralChem досі не потрапили під жорсткіші обмеження, оскільки їхня продукція критично важлива для світового аграрного сектору.
Документи свідчать, що EuroChem планує постачати близько 40 000 тонн азотної кислоти для підприємств, пов’язаних з АТ “Спецхимия”, що контролюється державною корпорацією Ростех, яка перебуває під санкціями ЄС та США. Продукція цих компаній забезпечує постачання сировини для виробництва вибухівки, включаючи компоненти для артилерійських снарядів та інших боєприпасів.
Згідно з підрахунками, на основі замовлених обсягів кислот, Росія зможе виробляти до 6 500 артснарядів щодня. За оцінками, Росія має потужності для виробництва або відновлення близько 3-4 мільйонів артилерійських снарядів на рік. Зазначені потужності дозволяють підтримувати високий рівень виробництва вибухових речовин, необхідних для ведення війни проти України.
Своєю чергою, аналітики ставлять під сумнів ефективність санкцій, спрямованих на обмеження доступу Росії до критично важливих ресурсів. Вони зазначають, що обмеження на постачання сировини можуть не бути ефективними, оскільки Росія має можливість створювати нові компанії або використовувати посередників для обходу санкцій.
Раніше повідомляли, що Кремль намагається частково вивести Росію з-під санкцій, сподіваючись на пом’якшення напруженості з новою адміністрацією США. Однак Європейський Союз не планує відмовлятися від санкцій, заявив спецпосланник ЄС з санкційної політики Девід О’Салліван.
- З лютого 2023 до лютого 2025 року задокументовано 6 129 випадків застосування російськими окупантами хімічної зброї.
- Після перемовин США та РФ у Саудівській Аравії Кремль заявив, що Білий дім погодився скасувати низку західних санкцій та обмежень щодо Росії.
- Європейські посадовці заявляють, що адміністрація президента США Дональда Трампа зменшила свою участь у зусиллях із запровадження санкцій проти Росії.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.
На Закарпатті прикордонники викрили схему переправлення військовозобов’язаних чоловік до Румунії. В одному з епізодів організатори намагалися під виглядом медичної евакуації переправити за кордон чоловіка призовного віку.
Правоохоронці викрили схованку з 24 приладами нічного бачення, котрі заступник командира військової частини на Дніпропетровщині списав як втрачені у бою.