Британія спільно з Францією представлятимуть Європу на переговорах – Зеленський

Джерело: пресконференція Володимира Зеленського у Парижі

27 березня, перебуваючи у Парижі з візитом, президент Володимир Зеленський повідомив про роль європейських лідерів за столом переговорів щодо закінчення російсько-української війни.

Так, після переговорів з лідерами “коаліції охочих”, де обговорювалися шляхи зупинення війни та посилення довготривалої військової підтримки України, Зеленський заявив, що за столом переговорів Європу представлятимуть Британія та Франція.

Європу за столом переговорів про закінчення війни будуть представляти Франція та Британія, це спільна позиція усіх лідерів, — наголосив глава Української держави.

Зауважимо, 16 лютого державний секретар США Марко Рубіо запевняв, що Україна та Європа братимуть участь у будь-яких “реальних переговорах” щодо припинення повномасштабної війни Москви проти Києва. Дипломат США применшив побоювання європейців стосовно того, що їх виключають із початкових переговорів між Росією та Сполученими Штатами.

Додамо, президент Франції Емманюель Макрон на пресконференції після саміту “коаліції охочих” в Парижі наголосив, що найближчим часом французько-британська військова делегація приїде до України. За словами Макрона, “франко-британська команда” буде направлена для “підготовки формату української армії завтрашнього дня”.

Він зазначив, що робота над потенційною відправкою так званих “сил стримування” в Україну триває. Ці війська потенційно мають діяти як засіб “стримування” у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.

Макрон пояснив, що запропоновані європейські сили не будуть розміщені на лінії фронту в Україні, “і не будуть залучені в перший день проти російських сил”. Вони будуть “силами, які відмовлятимуть росіян від повторного нападу. І, утримуючи важливі міста, стратегічні бази, відзначатимуть чітку підтримку з боку кількох європейських урядів і союзників”.

Також президент Франції зауважив, що нині зарано говорити про будь-яке скасування санкцій проти Росії.

Водночас Макрон наголосив, що “зараз потрібно прискорити дискусії, щоб досягти припинення вогню, і потрібно прискорити наші можливості фінансування”. Макрон також додав, що під час нещодавніх переговорів у Ер-Ріяді Київ висловив готовність до припинення вогню, однак жодної відповіді з боку Росії не прозвучало.

Французький лідер запевнив, що тиск на Росію, зокрема на її “тіньовий флот”.

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.