Нідерланди пришвидшать надання допомоги Україні на $3,8 млрд

Джерело: France24

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.

Зауважується, що два мільярди євро мають надіслати вже цього року, а не у 2026, як запланували раніше.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро підтримки України та надішлють 2 мільярди євро цього року замість 2026 року, — заявив глава уряду Дік Шуф.

Нині прем’єр-міністр уточнив, що 700 млн євро з цих коштів спрямують на інвестиції у виробництво безпілотників для України.

Додамо, 5 березня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Нідерландів Діком Схофом. Сторони, зокрема, обговорили можливість нової допомоги Україні.

У 2024 році глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, за підсумками дводенного візиту в Україну, оголосила про вкладення 60 млн євро у виробництво дронів для потреб української армії.

Стало відомо, що Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.

  • Парламент Нідерландів схвалив резолюцію про можливе розгортання миротворців на лінії розмежування в Україні у разі укладання перемирʼя з РФ.
  • 6 лютого Збройні сили України отримали від Королівства Нідерландів винищувачі F-16.
  • Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.

Харківський канал до 1 квітня пожартував про те, що у Харкові відкриється ресторан МакДональдз. Настільки зрадівши, усі почали робити репости “новини”. Поширення набрало таких обертів, що навіть офіційній сторінці МакДональдзу довелося реагувати.

Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що президент США Дональд Трамп розчарований президентом України Володимиром Зеленським та главою Росії Володимиром Путіним.

Росія не може прийняти пропозиції США щодо зупинення війни проти України у “нинішньому вигляді”, оскільки вони не розв’язують проблеми, які Москва вважає головними причинами вторгнення, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. Він додав, що переговори між США та Росією з цього питання призупинилися.

Лише за три місяці 2025 року російська армія скинула 10 577 КАБів на територію України, що значно перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.