Ілларіон Павлюк та Лариса Денисенко вийшли з ПЕН через рішення залишити Юрія Винничука
Джерело: Ілларіон Павлюк, Лариса Денисенко
Двоє українських письменників — Ілларіон Павлюк та Лариса Денисенко — заявили, що покидають організацію “Український ПЕН” через рішення залишити в організації письменника Юрія Винничука.
7 березня Виконавча рада Українського ПЕН ухвалила рішення про виключення Юрія Винничука з організації після публікації колонки “Була колись розпусна епоха” про домагання до студенток з боку викладача Львівського національного університету імені Івана Франка Йосипа Лося.
Однак, 27 березня загальні збори ПЕН не підтримали виключення Винничука.
Як наслідок, письменник Ілларіон Павлюк заявив про вихід з організації, адже після такого рішення “сенсу лишатися частиною організації немає”.
“Я вважаю, що правозахисна роль ПЕН це об’єднувати майстрів слова для захисту прав людини. І що це важливіше, ніж об’єднуватися й захищати одне одного. Але я в меншості. ПЕН прийняв рішення, яке більше пасувало би профспілці. Що теж може бути, чому ні. Просто я вступав не в профспілку”, – йдеться у дописі.
Після нього про вихід з організації заявила і письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко.
“Мій вчинок можна сприймати як егоїстичний, але я ціную свою особисту репутацію. Я працюю з темою захисту прав жінок, недопустимістю сексуалізованого насилля. В комунікації листуванням серед членок і членів організації я побачила не лише неприйнятну форму, а і знецінення голосів жінок, особливо жінок молодих, демонстрацію дивовижної привілейованої глухоти, насолодження від своєї свободи, розкутості, свободи висловлень, слова і заперечення вразливості і болі інших”, – написала Денисенко.
Президент Українського ПЕН, письменник і журналіст Володимир Єрмоленко зазначив, що він і більшість членів Виконавчої ради ухвалювали інше рішення.
“Мені непросто прийняти для себе це рішення Загальних Зборів. Більшість членів Виконавчої ради Українського ПЕН, зокрема я як президент, ухвалювали інше рішення. Але ПЕН – це демократична спільнота, і рішення Загальних Зборів мають вищу силу, ніж рішення Виконавчої ради”, – наголосив Єрмоленко.
Читайте також: Масна “лолітовщина” українського письменництва: Винничук і Кокотюха на захисті “традиційного” зґвалтування
Нагадаємо, журналістка NGL.media Катерина Родак розповіла про домагання з боку Йосипа Лося. Вона розповіла, що у 19 років викладач зачинився з нею у своєму кабінеті.
На тлі скандалів щодо домагань викладачів до студенток письменник і журналіст Юрій Винничук написав колонку “Була колись розпусна епоха”, яку розкритикували багато українських користувачів.
Довідка: Український ПЕН — українська громадська організація, створена для захисту свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву. Входить до мережі національних центрів Міжнародного ПЕН.
- Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тараса Подвірний прокоментував заяву журналістки Катерини Родак про те, що її домагався професор ЛНУ ім. Франка Йосип Лось.
- Викладачів Київського національного університету театру, кіно і телебачення Карпенка-Карого Юрія Висоцького та Андрія Білоуса відсторонили від виконання обов’язків через звинувачення в сексуальних домаганнях.
- Випускниця Київського національного університету культури і мистецтв звинуватила президента закладу, співака Михайла Поплавського в сексуальних домаганнях. Про це Владислава Коренна повідомила у Facebook в межах ініціативи #НеМовчи.
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.
У віці 54 років помер американський актор Малькольм-Джамал Ворнер, відомий участю в ситкомі “Шоу Косбі”.
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 23 липня привітали ініціативу президента Володимира Зеленського стосовно підготовки нового законопроєкту про посилення незалежності антикорупційних органів.
Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
Міжнародна команда дайверів виявила у Північному морі корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Nottingham, який затонув після ураження в бою під час Першої світової війни.