ДБР готує щонайменше три нові «підозри» проти Порошенка – Європейська Солідарність
Джерело: Європейська Солідарність
ДБР отримало завдання підготувати щонайменше три нові підозри проти лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка.
“Найбільшу увагу збираються приділити справі про “державну зраду” за… Харківські угоди, які були підписані Януковичем та проголосовані Верховною Радою у 2010 році, в час, коли Порошенко не займав жодної державної посади і не був навіть народним депутатом, відтак жодним чином не міг впливати на процес їх підготовки, ухвалення та імплементації”, – йдеться в зяві “Євросолідарності”.
Зазначається, що з документу, який ДБР направило до Верховної Ради, стало зрозуміло, що йдеться про справу, яка є спробою переписати історію, знецінити досягнення Порошенка в європейській та євроатлантичній інтеграції, дискредитувати його та усунути як політичного опонента, в кінцевому підсумку очистивши політичне поле в Україні.
“Політику, який ініціював внесення змін до Конституції про закріплення курсу України на членство в ЄС і НАТО, пробують приписати підігрування росіянам. Проте вся ця бездарна писанина просто перевертає факти з ніг на голову, безсоромно називаючи біле – чорним”, – зазначили в “ЄС”.
Як стверджує ДБР, “Порошенко, будучи раніше членом президії політради та заступником голови партії регіонів та особою, наближеною до голови партії регіонів Януковича”…
З відкритих джерел можна легко перевірити, що Порошенко ніколи не був членом партії регіонів і не мав жодного стосунку до її керівних органів.
Повідомляється, що щодо твердження “про близькість до Януковича”, слід нагадати, що Порошенко став міністром закордонних справ за поданням президента Віктора Ющенка відповідно до Конституції України. Він втілював зовнішньополітичний курс Ющенка на цій посаді та залишив її разом з усім урядом Тимошенко після перемоги Януковича на президентських виборах.
Також ДБР звинуватило Порошенка у здійсненні поїздки до Москви 23 жовтня 2009 року, під час якої, за їхніми твердженнями, він публічно запевнив російську сторону, що базові угоди щодо Чорноморського флоту Росії переглядатися не будуть, і флот залишатиметься на території України.
У “Євросолідарності” зазначили, що факти свідчать про інше. Згідно з базовими угодами, термін перебування Чорноморського флоту РФ в Україні мав завершитися у 2017 році. Це питання було переглянуто Харківськими угодами у 2010 році, всупереч позиції, яку відстоювали Президент Ющенко і міністр закордонних справ Порошенко.
Зазначається, що депутати, які голосували за Харківські угоди та змінили умови перебування ЧФ в Криму, продовживши його перебування, сьогодні є частиною владної коаліції у чинному парламенті. При цьому проти них ДБР не проводить жодних розслідувань, так само як і проти авторів Харківських угод – міністра закордонних справ Грищенка, голови адміністрації Льовочкіна, його заступника Портнова та багатьох інших.
ДБР зробило ще одне твердження щодо дій Порошенка: “У подальшому Законом України “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО)” від 7.02.2019 було внесено до обовʼязку Президента України бути гарантом реалізації такого стратегічного курсу”.
“Ми не зрозуміли, чи це на думку ДБР також було “зрадою”, але про всяк випадок радимо ДБР простежити, чи дотримаються на переговорах у Джидді діючі переговорники і посадовці вимог цієї статті Конституції”, – зазначили в “ЄС”.
Повідомляється, що “ЄС” відомо про ще дві додатково підготовлені підозри щодо діяльності Благодійного Фонду Порошенка, що лише за часи повномасштабного вторгнення надав допомоги ЗСУ на суму 6,751 млрд грн особистих коштів родини Петра Порошенка і їх підприємств. Крім того, згадуються підозри, пов’язані з флешкою, що була передана ДБР під час переговорів з Росією в Саудівській Аравії “і під яку сьогодні тортурами вибивають необхідні покази в колишніх працівників Державного управління охорони, що перебувають за ґратами з астрономічними заставами. І це на додаток до понад сотні кримінальних справ проти Порошенка, на розслідування яких у влади було шість років, і які де факто розвалилися”.
“ДБР та влада заднім числом пробують підвести хоч якесь обґрунтування під очевидно неконституційні санкції проти Петра Порошенка, а також реалізувати свою давню мрію про повну зачистку політичного поля країни від будь-якої опозиції чи навіть критики перед виборами, які за сценарієм влади мають проходити в радянському стилі з одним безальтернативним кандидатом. Для цього найближчим часом буде використано весь арсенал так званої «правоохоронної системи», з використанням максимальної фантазії слідчих та штучного інтелекту за цілковитими російськими лекалами, коли правда і факти не мають жодного значення. Є лише політичне замовлення, яке треба виконати за будь-яку ціну. В цьому випадку суть замовлення: дискредитувати проєвропейського Президента та українського політика Порошенка обвинуваченням в держзраді – статті, яка може бути використана для позбавлення волі і блокування політичної діяльності”, – зазначили в “Євросолідарності”.
- Джерела Букв у Верховній Раді України надали нам запит від ДБР, в якому фактично викладено зміст обвинувачення проти лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка. Публікуємо цей документ для наших читачів.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.