Очільник Пентагону приводив дружину на зустрічі, де обговорювали таємну інформацію – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони США Піт Гегсет приводив свою дружину на дві зустрічі, де обговорювали конфіденційну інформацію з іноземними військовими колегами.
Видання пише, що Дженніфер Гегсет – експродюсерка телеканалу Fox News – була присутня на зустрічі 6 березня, коли Піт Гегсет проводив розмову зі своїм британським колегою Джоном Гілі та адміралом Тоні Радакіном — главою Штабу оборони Великої Британії.
Ці перемовини відбувались через день після того, як США припинили ділитись розвідданими з Україною і саме доцільність цього рішення, серед інших тем, обговорювали посадовці.
У WSJ зауважили, що глава Пентагону має право брати на зустріч з колегами будь-кого, але зазвичай списки учасників дуже обмежують. Щобільше, як правило присутні на зустрічі повинні мати доступ до секретної інформації, зважаючи на теми, які обговорюють.
Дженніфер Гегсет не є співробітницею Пентагону. Зазвичай дружини урядовців мають низький рівень доступу до таємної інформації, але Піт Гегсет відмовився відповісти, чи є такий у його дружини. Сама Дженніфер Гегсет також не відповіла на прохання про коментар.
Інша зустріч, на якій вона була присутня, відбулась ще у лютому, у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, де також обговорювали підтримку України. Мовиться про кулуарну зустріч країн-членів Альянсу у межах проведення Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн).
За словами офіційних осіб, під час таких дискусій за зачиненими дверима національні представники зазвичай надають конфіденційну інформацію, наприклад, про те, яку допомогу передали Україні — дані, які вони не хочуть оприлюднювати.
Не всі іноземні учасники цих зустрічей знали, хто така Дженніфер Гегсет, дехто був здивований її присутністю, але ніхто не заперечував. Чи вплинула її присутність на те, що обговорювали учасники, невідомо.
Посадовці Пентагону періодично беруть своїх дружин в офіційні поїздки чи на урочисті заходи. Під час зустрічі у Брюсселі Гегсет сказав журналістам, що його дружина приїхала з ним і “зустрілась з американськими родинами військовослужбовців” у Бельгії і Німеччині.
Однак чинні та колишні посадовці Пентагону зауважили, що випадки, коли такі особи як дружина з’являються на нарадах з питань безпеки – рідкість.
“Коли ви зустрічаєтеся з міністрами або високопосадовцями НАТО, ці зустрічі майже завжди включають делікатні розмови про безпеку. Якщо ви збираєтесь обговорювати надсекретні питання національної безпеки, ви повинні бути дуже вибірковими. Наскільки людина, яку ви запрошуєте, має до них відношення?”, – зауважив ексміністр оборони США, республіканець Чак Хейгел.
Водночас речник Пентагону Шон Парнелл на запит WSJ прокоментувати інформацію, відповів, що йому “цілком зрозуміло, що ваша історія буде сповнена неточностей і не буде написана добросовісно”.
Представники НАТО і міноборони Великої Британії відмовилися від коментарів.
Зазначається, що молодший брат глави Пентагону, Філіп Гегсет, також подорожував з ним у межах офіційних візитів.
Філіп Гегсет — продюсер подкастів для консервативного аналітичного центру Hudson Institute, не так приєднався до Міністерства внутрішньої безпеки, як “зв’язковий” з Пентагоном, сказала представниця Пентагону Кінгслі Вілсон.
Піт та Філіп разом відвідали Гуантамано у лютому, а також зустрілись з ірландським бійцем змішаних єдиноборств Конором МакГрегором у Пентагоні цього місяця. За словами Вілсон, Філіп зараз разом з Гегсетом відвідує американських союзників в Азії.
І Дженніфер, і Філіп майже постійно були поряд з Гегсетом під час його суперечливого процесу затвердження на посаді міністра оборони.
Деякі сенатори були здивовані тим, що Гегсет запрошував дружину сидіти поруч з ним на їхніх приватних зустрічах, адже через це було незручно ставити запитання про звинувачення у зраді та сексуальних злочинах на той час ще майбутнього глави Пентагону.
- Головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що він випадково отримав доступ до закритого чату Signal, в якому посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.
Двоє мешканців Києва, яких завербували російські спецслужби, готували теракт у Львові. Фігуранти повинні були підірвати адмінбудівлю місцевого районного відділку поліції.
Велика Британія офіційно запровадила новий рівень Режиму реєстрації іноземного впливу, до якого тепер включено Росію. Всі, хто діє в інтересах РФ на території країни, зобов’язані декларувати свою діяльність.
За даними ЗМІ, представник делегації РФ з інвестицій Кирило Дмітрієв цього тижня відвідає США, де зустрінеться зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом.
У вівторок, 1 квітня, адміністрація Трампа розпочала масові звільнення 10 тисяч співробітників американських установ охорони здоров’я.
Демократка з Палати представників Мікі Шерріл внесла на розгляд законопроєкт, який зобов’яже мільярдера Ілона Маска та його співробітників DOGE проходити тестування на наркотики.