Мита Трампа на пиломатеріали Канади можуть вплинути на постачання туалетного паперу – ЗМІ
Джерело: Bloomberg
Мита на канадські пиломатеріали із хвойних порід дерев, обіцяні президентом США Дональдом Трампом, можуть вплинути на постачання туалетного паперу.
Адміністрація Трампа планує майже удвічі збільшити мита на канадські пиломатеріали із хвойних порід дерев до 27%, із можливістю додаткових зборів, що може підняти тарифи до понад 50%.
Як розповіли у виданні, хоча Трамп виступає за нові мита частково для того, щоб підтримати американське виробництво, вони також можуть вдарити по доступності північної вибіленої сульфатної целюлози із хвойних порід деревини (NBSK) – ключового компонента для виробництва туалетного паперу та паперових рушників, пише Bloomberg.
За словами Брайана МакКлея, очільника компанії TTOBMA, яка відстежує світовий ринок целюлози, NBSK становить близько 30% стандартного туалетного паперу і половину звичайного паперового рушника, і постачається переважно із Канади. Він зазначив, що торік США імпортували близько 2 мільйонів тонн канадської NBSK, що вказує на давню залежність американських виробників паперових товарів від канадської целюлози.
Згідно з повідомленням, мита США на пиломатеріали із Канади можуть спровокувати дефіцит туалетного паперу, подібно до ситуації, яка виникла під час пандемії COVID-19. Крім цього, тарифи можуть спричинити підвищення цін на цей продукт.
Мита також ризикують спричинити каскадний ефект на ланцюг постачань. Підвищення вартості пиломатеріалів може призвести до зниження будівельної активності, внаслідок чого буде заготовлено менше дерев і, зрештою, зменшиться пропозиція деревної тріски, необхідної для виробництва целюлози. Цей дефіцит потенційно може призвести до зростання виробничих витрат для виробників тканин та обмежень у постачанні.
МакКлей пояснив, що у разі підвищення податків на імпорт пиломатеріалів на понад 50%, деякі лісопилки припинять роботу, що зменшить пропозицію деревної тріски.
- Президент США Дональд Трамп підштовхує старших радників до більш рішучих дій щодо тарифної політики.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.