Пентагон планує скоротити до 76 тисяч співробітників
Джерело: Bloomberg
У США запланували масштабне скорочення цивільних співробітників Міністерства оборони США. Відповідно до раніше оголошеного рішення, під звільнення можуть потрапити від 5% до 8% персоналу, що еквівалентно 76 тисячам робочих місць.
Як зазначається у меморандумі, підписаному міністром оборони США Пітом Гегсетом, ці заходи спрямовані на зменшення витрат та оптимізацію структури міністерства. Однак у документі не вказано точний відсоток скорочень.
Гегсет також закликав керівників відомства розробити програму добровільного дострокового виходу на пенсію та надати пропозиції щодо нової організаційної структури Міністерства оборони до 11 квітня.
Кампанія зі скорочення держапарату в США розпочалася після приходу до влади президента Дональда Трампа. Раніше під звільнення потрапили співробітники Центрального розвідувального управління (ЦРУ), яким запропонували компенсацію у розмірі восьмимісячної зарплати.
У перший день свого президентства Трамп підписав низку указів, спрямованих на реформування федерального уряду, зокрема заморозив набір держслужбовців та обмежив ухвалення нових нормативних актів.
Зауважимо, раніше повідомлялось, що Міноборони США планує скоротити від 50 до 60 тисяч цивільних робочих місць, у той час, як третина співробітників звільнилися за власним бажанням.
Окрім того, п’ятеро колишніх міністрів оборони засудили рішення президента Дональда Трампа звільнити минулого тижня голову Об’єднаного комітету начальників штабів і кількох інших високопосадовців армії. Вони закликали Конгрес провести слухання та заявили, що дійшли висновку, що ці офіцери були “звільнені з суто партійних причин”.
Варто окремо зазначити, що Росія та Китай дали вказівку своїм розвідувальним службам активізувати вербування американських федеральних службовців, які працюють у сфері національної безпеки. Особливу увагу приділяють тим, хто вже був звільнений або побоюється можливого звільнення найближчим часом.
Австрійська залізнична компанія Österreichische Bundesbahnen розглядає можливість запуску поїзда до Ужгорода з сидячими вагонами. Це зокрема обговорили голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський та генеральний директор ÖBB Андреас Матте, котрий завітав до Києва 2 квітня.
Британська співачка Дуа Ліпа виграла суд у справі про плагіат двох пісень 1979 року і 1980-х років.
Збитки автомобільних компаній Porsche та Mercedes-Benz Group через нові мита США на імпортні автівки можуть сягнути $3,7 мільярда.
Швеція оголосила про виділення 100 мільйонів крон (10 млн доларів) на оновлення своїх цивільних бункерів, закликавши громадян бути готовими до можливих військових загроз через агресію Росії проти України.
Найбільший і найстаріший університет Чехії – Карлів університет (Празький університет) оголосив про вихід із соціальної мережі Х, яка належить Ілону Маску.