Пентагон вважає Китай головною загрозою для США, а не Росію

Джерело: The Washington Post

Міністр оборони США Піт Гегсет охарактеризував Китай як “єдину постійну загрозу” у секретному стратегічній директиві національної оборони. Тимчасовий документ із дев’яти сторінок, що визначає пріоритети високопосадовців Пентагону, був підписаний та поширений у середині березня. У ньому оприлюднили концепцію президента Дональда Трампа щодо підготовки до потенційної війни з Китаєм та захисту США від загроз на “ближньому зарубіжжі”. У контексті останнього пункту згадуються Гренландія та Панамський канал.

Гегсет описує потенційне вторгнення Китаю на Тайвань та недопущення захоплення острова як сценарій, який має бути пріоритетним у порівнянні з іншими загрозами, за одночасного захисту національної безпеки США. У зв’язку з цим Пентагон планує посилити військову присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні, збільшивши кількість підводних човнів, бомбардувальників, безпілотних кораблів, спецпідрозділів армії та морської піхоти. Також США займуться зміцненням оборони місцевих місць дислокації своїх військ, створенням запасів для попереднього розміщення та покращенням логістики.

Крім цього Пентагон зосередиться на антитерористичних операціях проти груп, які мають можливості і наміри завдати удару США. Водночас Вашингтон чинитиме тиск на союзників у Європі, на Близькому Сході та у Східній Азії, щоб вони витрачали більше коштів на оборону та взяли на себе основну роль у стримуванні загроз з боку Росії, Північної Кореї та Ірану, наголошується у тексті.

Видання акцентує, що адміністрація 46-го президента Джо Байдена також називала Китай найголовнішим противником США та готувалася до конфлікту у Тихоокеанському регіоні. Однак, крім цього, особлива увага в національній оборонній стратегії 2022 року приділялася альянсам для протидії російській агресії. Тоді як Гегсет наголошує, що союзники по НАТО повинні взяти на себе “набагато більше” щодо забезпечення власної безпеки і не розраховувати на США, оскільки пріоритети американців зосереджені в інших місцях.

Директива також наказує військовим забезпечити доступ до Панамського каналу та відігравати більш активну роль у боротьбі з наркотрафіком, нелегальними мігрантами, охороні кордонів та депортації — зазвичай ці функції виконує Міністерство внутрішньої безпеки. Крім того, у документі є пункт про розширення ядерних сил та протиракетної оборони США, зокрема за допомогою “золотого купола”, про який говорив Трамп.

Документ подали комітетам конгресу США з національної безпеки. І республіканці, і демократи назвали його заплутаним, повідомив помічник одного із конгресменів.

Існує суперечність між “ми хочемо американської могутності та військового панування у світі, і ми хочемо бути скрізь, але також і ніде”, — наголосив він. На його думку, за такої непослідовності Пентагону буде складно розробити остаточну стратегію.

Раніше представники Республіканської та Демократичної партій закликали уряд США відмовитися від статус-кво, що склався після завершення Холодної війни у ​​відносинах з РФ, та визначити Москву постійною загрозою глобальній безпеці.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.