Вірменія відмовилася фінансувати ОДКБ
Джерело: пресслужба МЗС Вірменії
Вірменія не фінансуватиме роботу Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ, участь у якій уряд заморозив у серпні 2024 року після чергової вірмено-азербайджанської війни.
Влада країни оголосила секретаріату організації про своє рішення утриматися від підписання документа “Про бюджет ОДКБ на 2024 рік”.
У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що відомості про річний бюджет ОДКБ відповідно до внутрішніх правил організації не підлягають публічному розповсюдженню. Раніше заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Панкін заявив, що “виганяти, мабуть, нікого не будуть”, якщо Вірменія до кінця року не сплатить свою частину внеску до бюджету ОДКБ, але будуть розглянуті “різні сценарії”.
У серпні 2024 року глава уряду Вірменії Нікол Пашинян оголосив про заморожування участі країни в ОДКБ, але не зміг назвати точну дату, коли Єреван вийде з організації. До цього прем’єр неодноразово критикував ОДКБ за ненадання допомоги під час військового конфлікту Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабаху. Він також називав організацію “бульбашкою”, члени якої разом з Баку “планували війну” проти Вірменії.
У січні 2025 року з публічної доповіді Служби зовнішньої розвідки Вірменії стало відомо, що країна не має наміру розморожувати свою участь у ОДКБ цього року.
Влада Вірменії регулярно критикувала Росію та ОДКБ за бездіяльність та відсутність реакції на прохання Єревана про допомогу. Зокрема 3 вересня Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив про дистанціювання РФ від Південного Кавказу.
26 червня Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян розповів про наслідки повної залежності країни від Росії. Він заявив, що РФ “захопила” Нагірний Карабах, а потім передала його Азербайджану.
Зауважимо, нещодавно Вірменія та НАТО погодили програму військової співпраці на 2024 рік та окреслили напрями взаємодії. Сторони провели консультації під час візиту заступника начальника Генштабу Вірменії Артура Єрояна до штаб-квартири Альянсу у Брюсселі.
- Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
- Вірменський регуляторний орган зупинив на 30 днів діяльність компанії “Тоспа”, що ретранслює програму “Sputnik Вірменія”.
- Вірменія підписала контракт на закупівлю французьких самохідних артилерійських установок Caesar, повідомив глава Міноборони Франції Себастьян Лекорню.
Забуте полотно індійського художника Макбула Фіди Хусейна “Грама Ятра” був проданий за 13,8 млн доларів на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку.
Служба безпеки викрила та зібрала докази щодо українських зрадників, які претендують на реалізацію ідеї очільника Кремля Володимира Путіна про “зовнішнє управління” Україною. Фігуранти переховуються у РФ.
Соцмережа X Ілона Маска звернулася до Верховного суду США з проханням захистити компанії від примусового розкриття конфіденційних фінансових даних користувачів за “безпідставними” повістками, виданими федеральними правоохоронними органами.
Заступник керівника Офісу президента Павло Паліса заявив, що цьогоріч російська армія планує наростити своє угруповання на 150 тисяч осіб — це еквівалент близько 15 мотострілецьких дивізій.
3 квітня мер Києва Віталій Кличко повідомив про чергові звільнення посадовців, котрі фігурували у розслідуванні щодо незаконного заволодіння землею у столиці.