Новий генератор зображень у ChatGPT може створювати фейкові чеки

Джерело: TechCrunch

Новий генератор зображень у ChatGPT у межах моделі 4o набагато краще створює тексти всередині картинок. Відтак низка користувачів почали використовувати функцію для створення фейкових ресторанних чеків.

До прикладу, блогер Діді Дас у своєму акаунті на платформі X опублікував фото згенерованого ChatGPT чека зі стейк-хаусу у Сан-Франциско.

“Ви можете використовувати 4o для створення підроблених квитанцій. Існує занадто багато процесів перевірки в реальному світі, які покладаються на “реальні зображення” як доказ. Ця епоха закінчилася”, – написав він.

Інші користувачі також поділились схожими результатами, зокрема з зображенням чеків з плямами від їжі та напоїв, що надає їм ще більш реального вигляду.

Найреалістичнішим прикладом став чек, опублікований користувачем з Франції, який згенерував пом’ятий чек з місцевої мережі ресторанів.

Фото: Raphael Chenol у linkedin

TechCrunch також протестував 4o та згенерував фейковий чек з Applebee’s у Сан-Франциско.

“Але у нашій спробі було кілька явних ознак того, що він несправжній. По-перше, у загальній сумі замість крапки стоїть кома. По-друге, математика не співпадає.LLM вже ще зазнає труднощів з базовою математикою, тому це не дуже дивує”.

Фото: chagpt / Charles Rollet

Але, мовиться у статті, шахраям не буде важко виправити ці помилки з допомогою фотошопу чи попросивши ChatGPT виправити помилку.

Очевидно, що такі створення фейкових чеків відкривають нові можливості для шахрайства. Зокрема їх можуть використовувати для отримання “компенсації” за фейкові витрати.

Та в OpenAI повідомили TechCrunch, що всі фото згенеровані TechCrunch мають метадані, які вказують на те, що фото створене ШІ. Щобільше, в компанії запевнили, що “вживають заходів”, якщо користувачі порушують політику використання.

На питання про те, чому ChatGPT загалом дозволяє користувачам створювати фейкові квитанції та чи відповідає ще політиці OpenAI, яка забороняє шахрайство, у компанії відповіли, що їхня мета – “надати користувачам якнайбільше творчої свободи”, а фейкові чеки можна використовувати не лише для шахрайства, а для вивчення “фінансової грамотності” чи створення оригінальних витворів мистецтва і реклами продуктів.

  • OpenAI представила нову функцію генерації зображень на базі моделі GPT-4o, доступну для користувачів ChatGPT. Функція стане стандартною для всіх версій ChatGPT, і дозволяє створювати високоякісні зображення без необхідності окремого вибору моделі, як це було з DALL-E.

У Києві прогриміло два вибухи — у Деснянському та Дніпровському районах міста.

Естонія планує цього року розпочати будівництво укріплень на кордоні з Росією. Бункери з’являться не лише на державних, але й на приватних землях.

У Центрі національного спротиву (ЦНС) повідомили, що у тимчасово окупованому Луганську вакцинують дітей препаратами невідомого походження.

Німецький автовиробник Porsche розглядає можливість відновлення виробництва оборонної продукції.

Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.