Газовидобувники закликали НКРЕКП знизити вимоги до якості газу
Джерело: Артем Петренко під час дискусії Energy Club
Асоціація газовидобувних компаній України звернулася до Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг із проханням тимчасово знизити вимоги до якості природного газу. Причиною стали пошкоджені російськими атаками об’єкти, що забезпечували відповідність газу встановленим стандартам, повідомив виконавчий директор асоціації Артем Петренко.
Петренко заявив, що через руйнування інфраструктури деякі компанії більше не можуть відповідати нормативним вимогам. Тож змушені або зупинити постачання газу, або подавати його з певними відхиленнями.
У деяких компаній пошкоджені об’єкти перестали відповідати встановленим законодавством вимогам. Тут є два варіанти: або зупинити подачу газу, або продовжувати постачання з певними обмеженнями, доки триває відновлення. Тому ми звернулися до НКРЕКП і Міненерго з проханням знайти компромісне рішення. Йдеться про те, щоб компанії не сплачували штрафи за вимушені відхилення, а спрямовували кошти на відновлення об’єктів, – пояснив Петренко.
Також він зазначив, що чинні нормативи якості газу були ухвалені ще у 2015 році та базуються на характеристиках російського газу, що постачався до Європи.
Зараз і ОГТСУ, і Міненерго заявляють про необхідність перегляду цих норм для країн Східної Європи. Якщо взяти капітальні інвестиції, які потрібні газовидобувним компаніям, щоб відповідати старим стандартам, економіка видобутку стає невигідною. А це критично, оскільки регіон прагне розвивати власний видобуток і зменшувати залежність від зовнішніх постачальників, – наголосив Петренко.
Зауважимо, нещодавно російські війська обстріляли обʼєкти групи “Нафтогаз”. Це вже 18 комбінована атака на інфраструктуру групи від початку повномасштабної війни і восьма з початку цього року. Як вказали у Нафтогазі, постраждалих немає, однак пошкоджено газовидобувні потужності.
- У компанії “Нафтогаз України” повідомили, що ціна на газ для домогосподарств залишиться незмінною щонайменше ще на рік.
- Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.
- Підземні газові сховища України стали ключовим елементом у стримуванні зростання цін на газ у Європі в грудні.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.