2 квітня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
2 квітня відзначають Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, Міжнародний день дитячої книги, День примирення та Міжнародний день перевірки фактів. Церква сьогодні згадує преподобного Тита Чудотворця.
Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм: ініціатива ООН, започаткована 2007 року, яка покликана руйнувати стереотипи та наголошувати, що аутизм – не хвороба, а особливий спосіб сприйняття світу. Аутизм – це розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці.
Міжнародний день дитячої книги: з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена, світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, показуючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь.
День примирення: мета свята – залучення суспільства до мирного співіснування та до того, аби не приховувати образу, а намагатись примиритись з усіма, з ким не знайшли спільної мови чи відпустити ситуацію зі своєї душі.
Міжнародний день перевірки фактів: відзначається щорічно 2 квітня. Цю дату було обрано невипадково: вона припадає на день після Дня дурнів, щоб засвідчити важливість фактів і правди в епоху, коли інформація розповсюджується з небувалою швидкістю. Вперше цей день був офіційно запроваджений у 2017 році, коли стало очевидним, що дезінформація, особливо в соціальних мережах, має серйозний вплив на суспільство, політику та економіку.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День кінолога
- Аргентина – День Мальвінських островів
- Перу – День юриста
Цього дня у світі:
- 1513 — у ході пошуків легендарного “джерела вічної молодості” іспанський дослідник Хуан Понсе де Леон висадився на узбережжі Флориди в районі сучасного містечка Сент-Августин і оголосив півострів власністю Іспанії.
- 1657 — після смерті імператора Священної Римської імперії Фердинанда III почались переговори про спадкоємця трону.
- 1792 — Конгрес США прийняв акт про карбування монети, за яким один долар дорівнює 100 центам і містить 24,1 грама чистого срібла.
- 1800 — прем’єра Симфонії № 1 Бетховена у віденському Бурґтеатрі.
- 1905 — офіційно відкрито Симплонський тунель (20 км) під Альпами, що зв’язав Швейцарію та Італію.
- 1912 — лайнер “Титанік” вийшов у море для перевірки ходових іспитів, які успішно пройшли.
- 1917 — Тимчасовий уряд скасував національні та релігійні обмеження в Російській імперії. Скасована смуга осілості.
- 1918 — Початок антибільшовицького повстання у Шостці.
- 1958 — у Вічита-Фолс (Техас) зареєстровано торнадо, що розвинуло швидкість 450 км/год.
- 1966 — радянський супутник вперше у світі облетів Місяць.
- 1967 — у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги.
- 1968 — в районі Зейтун, що на околиці єгипетської столиці Каїр, над храмом коптів-християн люди спостерігали в небі явлення Діви Марії.
- 1968 — прем’єра культового фільму Стенлі Кубрика “Космічна одіссея 2001”.
- 1978 — на американському телеканалі CBS почався показ серіалу “Даллас”, який через неймовірну популярність із запланованого 5-серійного фільму переріс у кіноепопею, що тривала 13 років.
- 1982 — аргентинський десант висадився на Фолклендських островах. Початок Фолклендської війни.
- 1989 — Центральний комітет Палестинської національної ради обрав Ясіра Арафата Президентом самопроголошеної Палестинської держави.
- 1996 — Борис Єльцин і Олександр Лукашенко підписали договір про створення союзної держави.
- 2007 — Президент України Віктор Ющенко підписав указ “Про розпуск Верховної Ради України” на підставі статті 90 Конституції України.
Яке сьогодні церковне свято:
Православне свято 2 квітня – день пам’яті преподобного Тита Чудотворця. Тит жив у VIII-IX століттях. Ще в юності він вирішив зректися мирського життя і став спочатку послушником, а потім і ченцем у Студійському монастирі поруч із Константинополем. Він вів благочестивий спосіб життя, багато працював, мав лагідну вдачу. За ці чесноти Тита зробили пресвітером.
Бог наділив преподобного даром чудотворення. Коли почалися іконоборчі гоніння, то Тит твердо відстоював шанування православних ікон. Преподобний Тит Чудотворець дожив до глибокої старості.
Прикмети:
- Небо ясне і погода гарна – буде тепле і врожайне літо.
- Сильна повінь – до багатого врожаю.
- Голуби воркують – до тепла.
Традиції:
- До преподобного Тита звертаються як до заступника за нас перед Богом – моляться про зцілення від різних недуг, а також у сімейних потребах.
- Не варто сьогодні думати про погане, щоб не привернути невдачі та біди, а тим, хто займається торгівлею, не варто відпочивати – можна втратити прибуток.
Іменини сьогодні святкують:
Георгій, Григорій, Полікарп, Юхим.
- За даними синоптиків у середу, 2 квітня, у низці областей очікуються опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 1 квітня.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.