Радник Трампа з нацбезпеки використовував незахищену пошту Gmail для урядових справ – WP
Джерело: The Washington Post
Майк Волц – радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки – разом зі своєю командою використовували незахищену електронну пошту Gmail для урядового спілкування.
За даними трьох джерел WP та документів, з якими видання ознайомилось, Волц та члени Ради нацбезпеки адміністрації Трампа спілкувались про державні справи через особисті акаунти у Gmail.
У виданні зауважили, що спілкування через Gmail – ще менш безпечний спосіб листування, аніж переписка у застосунку Signal, через яку Волц також нещодавно опинився у центрі скандалу.
Журналісти встановили, що Волц використовував свою електронну адресу Gmail для технічно непростих розмов з колегами з інших урядових агентств. Зокрема вони переписувались про військові посади та потужності систем озброєння.
“Тоді, коли співробітник Ради нацбезпеки використовував свій обліковий запис Gmail, його міжвідомчі колеги використовували урядові облікові записи, свідчать заголовки з електронної переписки”.
Щобільше, джерела WP повідомили, що іноді Волц копіював і вставляв дані зі свого розкладу в Signal, щоб координувати зустрічі та обговорення.
За словами експертів, використання особистої поштової скриньки – навіть для несекретних матеріалів – є ризикованим, зважаючи на те, що іноземні розвідувальні служби надають важливе значення комунікаціям та графікам урядовців.
Представник Ради з нацбезпеки Браян Х’юз у коментарі WP заявив, що не бачив доказів того, що Волц використовував особисту електронну пошту. Він наголосив, що коли “старі контакти” надсилали Волцу матеріали, пов’язані з роботою, він пересилав ці листи на свою урядову пошту відповідно до законів про архівування офіційної переписки.
Зазначається, що Волц також створив кілька чатів у Signal, де разом з членами американського уряду обговорював делікатні теми, такі як Сомалі та російсько-українська війна. Про ці чати вперше повідомили у WSJ.
Х’юз на це відповів, що Signal “узгоджений і в деяких випадках автоматично завантажується на урядові пристрої”. При цьому він визнав, що застосунок не варто використовувати для секретних листувань, водночас заперечивши, що Волц використовував Signal для таких переписок.
Коли Волц опинився у центрі скандалу, додавши у груповий чат, де обговорювали атаки США по Ємену, журналіста The Atlantic, це викликало роздратування у Трампа.
Публічно американський президент підтримав Волца, але згодом зібрав деяких посадовців, аби обговорити його звільнення. Наступного дня він повідомив, що не звільнятиме Волца, але лише для того, аби уникнути обговорень у ЗМІ.
Джерело наголосило, що цей інцидент сильно пошкодив Волцу.
Експерти з захисту даних висловили занепокоєння, що у Раді з нацбезпеки неохоче користуються урядовим набором захищених зашифрованих систем для робочих комунікацій JWICS.
Але те, що урядовці використовують особисту електронну пошту, яка легко піддається зламу, фішингу та іншим типам цифрової компрометації, викликає занепокоєння.
- Радник президента США з національної безпеки Майк Волц опинився у центрі скандалу після того, як випадково додав журналіста до секретного групового чату в месенджері Signal. Внаслідок цього стався витік інформації про військову операцію США проти хуситів.
- Віцепрезидент США Джей Ді Венс і глава адміністрації Білого дому Сьюзі Вайлз у приватних розмовах із президентом Дональдом Трампом наполягали на звільненні радника з нацбезпеки Майка Волца через витік секретної інформації в месенджері Signal.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.