США тиснуть на Європу, щоб та й далі купувала американську зброю – Reuters
Джерело: Reuters
Чиновники США заявили європейським союзникам, що вони хочуть, щоб ті продовжували купувати зброю американського виробництва.
Заяви Вашингтона з’явилися на тлі того, як ЄС робить кроки, спрямовані на розвиток європейської оборонної промисловості, одночасно обмежуючи закупівлі певних видів озброєнь у США.
Перші зовнішньополітичні кроки адміністрації президента США Дональда Трампа, включаючи короткочасне скорочення військової допомоги Україні та послаблення тиску на Москву, знервували Європу і змусили багатьох замислитися над тим, чи є Сполучені Штати надійним партнером.
Європейська комісія запропонувала збільшити військові витрати і об’єднати ресурси на спільні оборонні проєкти, оскільки Європа готується до зменшення військової участі США.
Деякі із запропонованих заходів можуть означати меншу роль для компаній з країн, що не входять до ЄС, в тому числі тих, що базуються в США і Великій Британії, кажуть експерти.
На зустрічі 25 березня держсекретар США Марко Рубіо заявив міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що Сполучені Штати хочуть продовжувати брати участь в оборонних закупівлях країн ЄС, повідомили джерела Reuters.
За словами двох джерел, Рубіо сказав, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів Вашингтон сприйме негативно.
Один північноєвропейський дипломат, який не брав участі в балтійській зустрічі, сказав, що американські чиновники також нещодавно повідомили їм, що будь-яке виключення з закупівель озброєнь в ЄС буде розглядатися як недоречне.
Рубіо планує обговорити очікування, що країни ЄС продовжать купувати американську зброю, під час свого візиту до Брюсселя цього тижня, де він візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ НАТО.
Представник Держдепартаменту США заявив, що Трамп вітає нещодавні зусилля європейських союзників щодо “зміцнення їхнього оборонного потенціалу і взяття на себе відповідальності за власну безпеку”, але застеріг від створення нових бар’єрів, які виключають американські компанії з європейських оборонних проєктів.
- Португалія відмовляється від заміни своїх винищувачів F-16 на сучасніші F-35 через заяви президента США Дональда Трампа.
- Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про найбільший план військового переозброєння країни з часів “холодної війни”.
- Уряд Великої Британії хоче застосувати ядерну зброю без попереднього узгодження зі США.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.