Світові зірки скасовують виступи у Стамбулі через позицію промоутера щодо протестів

Джерело: BBC

Кілька світових знаменитостей скасували свої виступи у Туреччині після того, як організатор концертів засудив антиурядові протести у країні.

Туреччину охопили масштабні протести з 19 березня після того, як було арештовано мера Стамбула Екрема Імамоглу. Його звинуватили у корупції.

Імамоглу є популярним опозиційним політиком щодо чинної влади і повинен був балотуватись у президенти на виборах у 2028 році. Відтак прихильники політика вважають, що йога арешт – політичний крок президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Люди почали виходити на вулиці та протестувати проти затримання Імамоглу. Поліція на протести реагувала жорстко. Відомо, що від початку протестів затримано близько 2000 осіб, більшість з яких – студенти.

Водночас проти протестів виступив Абдулкадір Озкан – власник промоутерської компанії “DBL Entertainment”. Він зробив образливі заяви щодо мітингарів, зокрема назвавши протести зрадою.

“Простіше кажучи, це ворожнеча щодо столиці. Акт державної зради”, – написав він у соцмережі X.

Згодом він опублікував інший допис, в якому виправдовував попередній пост. Озкан запевнив, що його коментар не був проти “конституційного права на протести” і додав, що сильно жалкує, якщо його неправильно зрозуміли.

Однак це не зупинило людей, які масово закликають світових зірок скасовувати свої виступи у Стамбулі, які організовує компанія Ознака. До заклику вже дослухався британський гурт Muse, який повідомив, що поважає позицію фанатів щодо промоутера.

“Після ретельного розгляду та вислухавши відгуки наших фантів, а також повної поваги до їхніх побажань, наше шоу Стамбулі буде відкладено до 2026 року, щоб ми могли гарантувати, що DBL Entertainment не буде причетна до цього”.

Скасувала свій виступ і норвезька співачка Ане Браун.

“Я вирішила не виступати у Стамбулі у жовтні… На жаль, зараз не той час”.

Південноафриканський комік Тревор Ноа також скасував виступ, запланований на 23 квітня. При цьому офіційну причину скасування свого шоу він не повідомив.

Зараз фани закликають співака Роббі Вільямса також скасувати виступ у Стамбулі.

“Ви зіграли велику роль у формуванні мого музикального смаку. Та, на жаль, компанія, яка організовує концерти, перебуває у списку компаній, які бойкотують”, – пишуть шанувальники.

Звернулась до виконавців і турецька співачка Гає Су Айкол.

“Я роками поважала ваші роботи і знаю, як багато ви означаєте для багатьох. Але ні я, ні будь-хто інший не відвідає ваші концерти у Стамбулі, тому що організатор потрапив у список бойкоту продемократичного руху. Солідарність має значення”.

Зазначається, що через тиск компанія Озкана днями повідомила, що “виходить зі всіх проєктів” щодо організації двох концертів у Стамбулі. Промоутер повідомив, що концерти організує інша компанія, яку саму оберуть артисти.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.