Світові зірки скасовують виступи у Стамбулі через позицію промоутера щодо протестів

Джерело: BBC

Кілька світових знаменитостей скасували свої виступи у Туреччині після того, як організатор концертів засудив антиурядові протести у країні.

Туреччину охопили масштабні протести з 19 березня після того, як було арештовано мера Стамбула Екрема Імамоглу. Його звинуватили у корупції.

Імамоглу є популярним опозиційним політиком щодо чинної влади і повинен був балотуватись у президенти на виборах у 2028 році. Відтак прихильники політика вважають, що йога арешт – політичний крок президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Люди почали виходити на вулиці та протестувати проти затримання Імамоглу. Поліція на протести реагувала жорстко. Відомо, що від початку протестів затримано близько 2000 осіб, більшість з яких – студенти.

Водночас проти протестів виступив Абдулкадір Озкан – власник промоутерської компанії “DBL Entertainment”. Він зробив образливі заяви щодо мітингарів, зокрема назвавши протести зрадою.

“Простіше кажучи, це ворожнеча щодо столиці. Акт державної зради”, – написав він у соцмережі X.

Згодом він опублікував інший допис, в якому виправдовував попередній пост. Озкан запевнив, що його коментар не був проти “конституційного права на протести” і додав, що сильно жалкує, якщо його неправильно зрозуміли.

Однак це не зупинило людей, які масово закликають світових зірок скасовувати свої виступи у Стамбулі, які організовує компанія Ознака. До заклику вже дослухався британський гурт Muse, який повідомив, що поважає позицію фанатів щодо промоутера.

“Після ретельного розгляду та вислухавши відгуки наших фантів, а також повної поваги до їхніх побажань, наше шоу Стамбулі буде відкладено до 2026 року, щоб ми могли гарантувати, що DBL Entertainment не буде причетна до цього”.

Скасувала свій виступ і норвезька співачка Ане Браун.

“Я вирішила не виступати у Стамбулі у жовтні… На жаль, зараз не той час”.

Південноафриканський комік Тревор Ноа також скасував виступ, запланований на 23 квітня. При цьому офіційну причину скасування свого шоу він не повідомив.

Зараз фани закликають співака Роббі Вільямса також скасувати виступ у Стамбулі.

“Ви зіграли велику роль у формуванні мого музикального смаку. Та, на жаль, компанія, яка організовує концерти, перебуває у списку компаній, які бойкотують”, – пишуть шанувальники.

Звернулась до виконавців і турецька співачка Гає Су Айкол.

“Я роками поважала ваші роботи і знаю, як багато ви означаєте для багатьох. Але ні я, ні будь-хто інший не відвідає ваші концерти у Стамбулі, тому що організатор потрапив у список бойкоту продемократичного руху. Солідарність має значення”.

Зазначається, що через тиск компанія Озкана днями повідомила, що “виходить зі всіх проєктів” щодо організації двох концертів у Стамбулі. Промоутер повідомив, що концерти організує інша компанія, яку саму оберуть артисти.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.