Як Білий дім розрахував «тарифи» на товари з інших країн – відповідь експерта

Джерело: Джеймс Суровецький/Х

Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.

Щойно зрозумів, звідки беруться ці фальшиві тарифні ставки. Насправді вони не рахували тарифні ставки + нетарифні бар’єри, як вони стверджують. Замість цього для кожної країни вони просто взяли наш торговий дефіцит з цією країною і розділили його на експорт цієї країни до нас.

Таким чином, ми маємо дефіцит торгівлі з Індонезією у 17,9 мільярда доларів. Її експорт до нас становить 28 мільярдів доларів. $17,9/$28 = 64%, що, за словами Трампа, є тарифною ставкою, яку Індонезія стягує з нас. Це надзвичайна нісенітниця.

Навіть враховуючи, що це Трамп, я не можу повірити, що вони сказали: “Ми просто розділимо торгівельний дефіцит на імпорт і скажемо людям, що це і є ставка тарифу”. А потім вони вирішили встановити наші тарифи, просто зменшивши цю повністю вигадану ставку вдвічі! Це так тупо і оманливо.

Як, в ім’я всього святого, Скотт Бессент (Міністр фінансів США – ред.) погодився підписати це?”, – пише журналіст.

Згодом він уточнив свій попередній пост.

Цей твіт правильний, але насправді все ще гірше, ніж я думав: при розрахунку тарифної ставки люди Трампа використовували лише дефіцит торгівлі товарами. Тож навіть якщо ми маємо позитивне сальдо в торгівлі послугами зі світом, для Трампа цей експорт не рахується“, – додав Суровецький.

Після цього заступник прессекретаря Білого дому Куш Десаї заявив, що Офіс торгового представника США (USTR) “буквально підрахував тарифні та нетарифні бар’єри” і прикріпив фото з формулою.

Джерело: Куш Десаї

Суровецький відповів, що формула відображає саме те, що він і мав на увазі.

Це справді вражає. Заступник прессекретаря Білого дому стверджує, що я помиляюся, і що “тарифні ставки” на графіку Трампа були розраховані шляхом “буквального” вимірювання тарифів і нетарифних торгівельних бар’єрів кожної країни.

Щоб довести це, він робить скриншоти формули, яка, як стверджує USTR, використовувалася для розрахунку тарифів, які ми ввели проти інших країн. А якщо прибрати грецькі символи, що це за формула? Торгівельний дефіцит/імпорт — саме так, як я сказав.

Я не знаю, чи заступник прессекретаря був дезінформований, чи просто вводить в оману. У будь-якому випадку, адміністрація Трампа не “буквально підраховувала тарифні та нетарифні бар’єри” для визначення тарифних ставок, які вона накладає на інші країни. Як я вже казав, вона розділила наш торгівельний дефіцит з країною на наш імпорт з цієї країни, а потім помножила на 0,5 (тому що Трамп був “поблажливим”).

І якщо наш торгівельний дефіцит/імпорт з країною становить менш як 10%, або ми маємо позитивне сальдо в торгівлі з країною, Трамп наклав на цю країну фіксований 10%-й тариф“.

Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.

  • Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки введення 10%-го мита на товари, яке запровадили США.

  • Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон не запроваджував мита на імпорт товарів із Росії та Білорусі, оскільки їхня продукція не надходить на американський ринок.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.