Як Білий дім розрахував «тарифи» на товари з інших країн – відповідь експерта
Джерело: Джеймс Суровецький/Х
Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.
“Щойно зрозумів, звідки беруться ці фальшиві тарифні ставки. Насправді вони не рахували тарифні ставки + нетарифні бар’єри, як вони стверджують. Замість цього для кожної країни вони просто взяли наш торговий дефіцит з цією країною і розділили його на експорт цієї країни до нас.
Таким чином, ми маємо дефіцит торгівлі з Індонезією у 17,9 мільярда доларів. Її експорт до нас становить 28 мільярдів доларів. $17,9/$28 = 64%, що, за словами Трампа, є тарифною ставкою, яку Індонезія стягує з нас. Це надзвичайна нісенітниця.
Навіть враховуючи, що це Трамп, я не можу повірити, що вони сказали: “Ми просто розділимо торгівельний дефіцит на імпорт і скажемо людям, що це і є ставка тарифу”. А потім вони вирішили встановити наші тарифи, просто зменшивши цю повністю вигадану ставку вдвічі! Це так тупо і оманливо.
Як, в ім’я всього святого, Скотт Бессент (Міністр фінансів США – ред.) погодився підписати це?”, – пише журналіст.
Згодом він уточнив свій попередній пост.
“Цей твіт правильний, але насправді все ще гірше, ніж я думав: при розрахунку тарифної ставки люди Трампа використовували лише дефіцит торгівлі товарами. Тож навіть якщо ми маємо позитивне сальдо в торгівлі послугами зі світом, для Трампа цей експорт не рахується“, – додав Суровецький.
Після цього заступник прессекретаря Білого дому Куш Десаї заявив, що Офіс торгового представника США (USTR) “буквально підрахував тарифні та нетарифні бар’єри” і прикріпив фото з формулою.
Джерело: Куш Десаї
Суровецький відповів, що формула відображає саме те, що він і мав на увазі.
“Це справді вражає. Заступник прессекретаря Білого дому стверджує, що я помиляюся, і що “тарифні ставки” на графіку Трампа були розраховані шляхом “буквального” вимірювання тарифів і нетарифних торгівельних бар’єрів кожної країни.
Щоб довести це, він робить скриншоти формули, яка, як стверджує USTR, використовувалася для розрахунку тарифів, які ми ввели проти інших країн. А якщо прибрати грецькі символи, що це за формула? Торгівельний дефіцит/імпорт — саме так, як я сказав.
Я не знаю, чи заступник прессекретаря був дезінформований, чи просто вводить в оману. У будь-якому випадку, адміністрація Трампа не “буквально підраховувала тарифні та нетарифні бар’єри” для визначення тарифних ставок, які вона накладає на інші країни. Як я вже казав, вона розділила наш торгівельний дефіцит з країною на наш імпорт з цієї країни, а потім помножила на 0,5 (тому що Трамп був “поблажливим”).
І якщо наш торгівельний дефіцит/імпорт з країною становить менш як 10%, або ми маємо позитивне сальдо в торгівлі з країною, Трамп наклав на цю країну фіксований 10%-й тариф“.
Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.
-
Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки введення 10%-го мита на товари, яке запровадили США.
-
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон не запроваджував мита на імпорт товарів із Росії та Білорусі, оскільки їхня продукція не надходить на американський ринок.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.
У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).
Президент США Дональд Трамп заявив, що наступного місяця США запровадять 35%-ві тарифи на імпорт з Канади і планують запровадити загальні тарифи в розмірі 15% або 20% для більшості інших торгівельних партнерів.
П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.
В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.