Німеччина може вивезти зі США свій 1200-тонний золотий запас
Джерело: The Telegraph
За даними ЗМІ, Німеччина розглядає можливість забрати зі сховища у Нью-Йорку свої золоті запаси через непередбачувану політику президента США Дональда Трампа.
Десятиліттями Німеччина зберігала 1200 тонн своїх золотих запасів – других за кількість запасів у світі після США – у сховищі глибоко під землею у Федеральному резерві Сполучених Штатів на Мангеттені.
Однак зараз політики з партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), яка повинна очолити майбутній уряд ФРН, обговорюють можливість забрати золоті запаси, остерігаючись, що Штати більше не є надійним партнером.
“Звісно, це питання виникло знову”, – сказав німецькому виданню Bild Марко Вандервіц, ексміністр уряду Німеччини.
Вандервіц давно пропагує політику, яка б дозволяла німецьким посадовцям регулярно перевіряти золото або ж повністю забрати його. Раніше він хотів відвідати місце зберігання золотих запасів, щоб особисто оглянути їх, але його прохання відхилили у 2012 році.
Німеччина заробила значні кошти після Другої світової війни, коли експорт різко зріс, що призвело до великого торгівельного профіциту з іншими країнами. Ці надлишки Німеччина конвертувала у золото у межах Бреттон-Вудської системи.
Маркус Фербер, член Європейського парламенту від ХДС, заявив, що він також виступає за дозвіл німецьким посадовцям особисто перевірити злитки.
“Я вимагаю регулярних перевірок золотих запасів Німеччини. Офіційні представники Бундесбанку повинні особисто підрахувати злитки і задокументувати їх результати”, – сказав він.
Обидва політики розмовляли зі ЗМІ до того, як Трамп 2 квітня підвищив мита на товари з інших країн. Зокрема на товари з країн-членів ЄС мита зросли на 20%. Такий крок адміністрації Трампа міг ще більше посилити позицію німецьких політиків щодо золотих запасів.
Орієнтовна вартість золотих запасів Німеччини у США близько 113 млрд євро і становить 30% від світових запасів золота країни.
До кризи з адміністрацією Трампа зберігання золота в американському сховищі вважалося розумним заходом, оскільки це забезпечувало доступ до доларової ліквідності, якщо це знадобиться під час серйозного спаду.
Міхаель Єгер, член Асоціації платників податків Європи, сказав, що було б краще “якомога швидше перевезти всі німецькі золоті резерви до Франкфурта або принаймні до Європи”.
Bild звернувся до Бундесбанку за коментарем щодо пропозиції перемістити золото до Франкфурта, де розташована приблизно половина німецьких резервів. Ще 13% золотого запасу зберігається в Лондоні.
У Бундесбанку заявили, що “не мають жодних сумнівів, що Федеральна резервна система в Нью-Йорку є надійним партнером зі зберігання наших золотих запасів”.
- У Німеччині зростають побоювання щодо залежності від США у сфері військової авіації, особливо після несподіваного припинення постачання американської зброї та розвідданих для України.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.