Німецький дрон зі штучним інтелектом відзначився на фронті в Україні — Bild

Джерело: Bild
Військовий оглядач Юліан Рьопке отримав можливість першим з журналістів побачити в дії німецький дрон-камікадзе HF-1, вироблений компанією Helsing. Для цього Рьопке зустрівся з бійцями ЗСУ у Сумській області.
Офіцер на псевдо “Ромеро” розповів Bild:
З цим дроном з Німеччини ми можемо атакувати російську логістику далеко за лінією фронту. Наші цілі — зенітні комплекси, бронетехніка, засоби радіоелектронної боротьби та укріплені позиції.
Такі дрони вже знищили десятки цілей. HF-1 оснащений системою наведення на ціль із ШІ, яка робить його нечутливим до російських засобів РЕБ. Коли оператор дрона бачить на екрані лише перешкоди, HF-1 може самостійно вразити ціль.
Німеччина замовила для України 4000 ударних дронів Helsing; 1050 з них вже поставлено і використовуються в бою з минулої зими. За цей час ЗСУ виявили деякі недоліки. Так, ШІ працює лише на останньому кілометрі до цілі, до цього оператор повинен вести його вручну.
Представник української армії резюмував: “усі дрони Helsing на фронті потребують постійного вдосконалення, оскільки тільки в реальних бойових умовах виявляються справжні слабкі місця. Особливо системи зв’язку потрібно постійно адаптувати до умов поля бою. Алгоритми заходу на ціль також потребують подальшої оптимізації для підвищення точності влучань”.
Компанія Helsing заявляє, що вдосконалює дрон у співпраці з ЗСУ. Так, вже реалізовано один з найважливіших запитів: якщо під час польоту HF-1 втрачає зв’язок, він не падає, а залишається в повітрі, поки не вийде з зони дії російських засобів РЕБ. Після чого, оператор може відновити керування.
Нам потрібно більше таких дронів, більше команд, які вміють з ними працювати, і, звісно, ми повинні щодня підвищувати якість цих апаратів, — розповів Ромеро.
- Німеччина передасть Україні партію з 4 тисяч дронів, оснащених штучним інтелектом, які можуть ефективно вражати цілі на значній відстані.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.