3-річна дівчинка в Ізраїлі знайшла 3800-річний амулет: родина просто гуляла на природі

Джерело: Washington Post
Під час сімейної прогулянки поблизу археологічного пагорба Тель-Азека в Ізраїлі трирічна Зів Ніцан випадково натрапила на стародавній артефакт. Дівчинка підняла з землі камінчик, який виявився амулетом у формі скарабея віком близько 3 800 років.
Як повідомило Ізраїльське управління старожитностей, артефакт походить із Середнього бронзового віку (2100–1600 роки до н.е.) і був виготовлений у Стародавньому Єгипті. Скарабеї використовувались як печатки та талісмани, часто пов’язані з релігійними віруваннями та символікою відродження.

Джерело: Washington Post
Знахідка поповнила колекцію артефактів, що свідчать про тісні зв’язки між Єгиптом і Ханааном у той період. Амулет буде представлено на виставці до свята Песах у квітні, а Зів отримала подяку за громадянську свідомість.
В Ізраїлі регулярно трапляються подібні знахідки, адже країна налічує понад 35 тисяч археологічних пам’яток.
- Під час розкопок під конструкцією будівлі собору Паризької Богоматері археологи знайшли понад тисячу фрагментів історичних творів мистецтва.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Сполучених Штатах Америки нині зростає розкол у MAGA-крилі Республіканської партії. Зокрема конфлікт між розробником та винахідником Ілоном Маском та старшим радником президента Дональда Трампа Пітера Наварро оголив різкі суперечності, пише оглядач, телеведучий та автор видання Джейк Саймонс.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
Президентка частково визнаної республіки Косово, Вьоса Османі, заявила, що Росія здійснює розвідувальну та шпигунську діяльність у Балканському регіоні через Російсько-сербський гуманітарний центр (РСГЦ), відкритий у 2012 році у місті Ніш, Сербія.