Китай відкинув митні ультиматуми Трампа — Clash

Джерело: Clash

Китай заявив, що не підкориться новим тарифним погрозам президента США Дональда Трампа.

Зауважимо, глава Білого дому раніше пригрозив запровадженням додаткових 50% мит на китайські товари, якщо країна не скасує “дзеркальні” мита. 4 квітня Китай оголосив 34% мита на імпорт зі США з 10 квітня.

Окрім підвищення мит, Китай також додав 11 американських компаній у “список ненадійних організацій”, серед яких виробники БпЛА. Також КНР запровадив експортний контроль щодо 16 американських компаній, яким припинять постачати китайські товари подвійного призначення.

Якщо Китай не скасує додаткові 34% мита до завтра 8 квітня, США запровадять ДОДАТКОВІ мита на Китай у розмірі 50% вже з 9 квітня, – пообіцяв Трамп.

Також глава Білого дому заявив, що зупинить усі переговори з КНР.

Додамо, Дональд Трамп майже уклав угоду з китайським власником соцмережі TikTok, компанією ByteDance Ltd., але угода зірвалась, бо Китай відмовився давати згоду на продаж після оголошення мит.

Читайте також: Мита Трампа можуть призвести до повномасштабної економічної війни – доктор Ерік Голсон

Як відомо, 2 квітня Дональд Трамп оголосив про запровадження взаємних мит на товари з низки країн щонайменше на 10%. Щодо Китаю було впроваджено 34% мита.

Після повернення до Білого дому Трамп двічі підвищував мита на китайські товари на 10%. Відтак тепер загальний розмір мит на китайські товари, які закуповує США, становить 54%.

Такі мита набагато вищі, аніж прогнозували аналітики, і можуть кардинально змінити стосунки та обсяг торгівлі між двома країнами на суму близько пів трильйона доларів.

Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.

28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій. 

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.

Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.