Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно

Джерело: Reuters

У середу, 2 липня, Росія атакувала головний внутрішній порт України на ріці Дунай, що призвело до зростання світових цін на продовольство.

Порт через річку від Румунії, що є членом НАТО, служив основним альтернативним маршрутом для експорту зерна з України.

Ціни на пшеницю в Чикаго підскочили на 4% одразу після атаки і зросли приблизно на 2,5% пізніше вранці. 

Амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк зазначила:

“Будинки. Порти. Зернові силоси. Історичні будівлі. Чоловіки. Жінки. Діти. Цілодобово. Посилення російських ударів по Кривому Рогу, Харкову, Києву, Херсону ще раз дають зрозуміти, що Росія не прагне миру, не думає про безпеку цивільного населення і не поважає людей у ​​всьому світі, які покладаються на їжу з України”.

Дунайські річкові порти України, такі як Ізмаїл, забезпечували близько чверті експорту зерна до того, як Росія вийшла з Чорноморської угоди, і з того часу вони стали основним маршрутом, що залишився.

У неділю, 30 липня українські ЗМІ повідомили, що кілька іноземних вантажних кораблів прибули безпосередньо до Ізмаїла з Чорного моря, вперше після закінчення терміну дії зернової угоди.

За словами аналітиків, у вівторок, 1 серпня, в результаті розриву угоди в середині липня експорт зерна з України за місяць знизився на 40% порівняно з червнем.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.

У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.

У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.

Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.