У застосунок «Дія» повернули функцію зміни місця проживання
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.
У додаток та на портал “Дія” повернули послугу зміни реєстрації місця проживання, а також вдосконалили сервіс.
“Тепер, щоб змінити місце проживання, не треба стояти у чергах, збирати документи, ходити до ЦНАПів та чекати кілька днів. Робите лічені кліки в “Дії” – і статус у реєстрі змінюється автоматично, а ви економите свій час та нервові клітини”, – пояснив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Послугою можуть користуватися жінки, діти та чоловіки непризовного віку.
Щоб змінити місце проживання в застосунку “Дія”, необхідно бути старшим 14 років або 18, якщо змінюєте місце проживання дитини. А також мати ідентифікаційний номер та ID-картку або закордонний паспорт у “Дії”. Власники ж паспортів-книжечок можуть скористатися сервісом на порталі “Дія”.
Щоб отримати послугу в “Дії”, необхідно виконати наступні кроки:
- авторизуйтеся в застосунку;
- виберіть Послуги – Зміна місця проживання;
- вкажіть, чиє місце проживання хочете змінити – своє чи дитини;
- перевірте інформацію про поточне місце проживання;
- виберіть адресу, за якою хочете задекларувати нове місце проживання;
- зазначте свої контактні дані;
- перевірте заяву та сплатіть адміністративний збір.
Після цього заява надійде на опрацювання. Ви отримаєте сповіщення про результат у застосунку.
Щоб задекларувати місце проживання в житлі іншого співвласника, потрібна згода всіх співвласників майна.
Крім того, житло не має бути в іпотеці, а право власності на нього має бути внесено до Реєстру нерухомості з 2013 року.
Зараз команда Мінцифри спільно з Міноборони працює над відновленням послуги зміни місця проживання для чоловіків призовного віку.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
- Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та ІТ-компанія Genesis запускають безоплатні курси у сфері продуктового ІТ для викладачів вищих навчальних закладів.
- Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.