У застосунок «Дія» повернули функцію зміни місця проживання
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.
У додаток та на портал “Дія” повернули послугу зміни реєстрації місця проживання, а також вдосконалили сервіс.
“Тепер, щоб змінити місце проживання, не треба стояти у чергах, збирати документи, ходити до ЦНАПів та чекати кілька днів. Робите лічені кліки в “Дії” – і статус у реєстрі змінюється автоматично, а ви економите свій час та нервові клітини”, – пояснив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Послугою можуть користуватися жінки, діти та чоловіки непризовного віку.
Щоб змінити місце проживання в застосунку “Дія”, необхідно бути старшим 14 років або 18, якщо змінюєте місце проживання дитини. А також мати ідентифікаційний номер та ID-картку або закордонний паспорт у “Дії”. Власники ж паспортів-книжечок можуть скористатися сервісом на порталі “Дія”.
Щоб отримати послугу в “Дії”, необхідно виконати наступні кроки:
- авторизуйтеся в застосунку;
- виберіть Послуги – Зміна місця проживання;
- вкажіть, чиє місце проживання хочете змінити – своє чи дитини;
- перевірте інформацію про поточне місце проживання;
- виберіть адресу, за якою хочете задекларувати нове місце проживання;
- зазначте свої контактні дані;
- перевірте заяву та сплатіть адміністративний збір.
Після цього заява надійде на опрацювання. Ви отримаєте сповіщення про результат у застосунку.
Щоб задекларувати місце проживання в житлі іншого співвласника, потрібна згода всіх співвласників майна.
Крім того, житло не має бути в іпотеці, а право власності на нього має бути внесено до Реєстру нерухомості з 2013 року.
Зараз команда Мінцифри спільно з Міноборони працює над відновленням послуги зміни місця проживання для чоловіків призовного віку.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
- Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та ІТ-компанія Genesis запускають безоплатні курси у сфері продуктового ІТ для викладачів вищих навчальних закладів.
- Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.
У гелікоптері, який впав у річку Гудзон у Нью-Йорку, були відсутні бортові самописці.
За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.
14 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з сексуальним насильством над дітьми, Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса та Міжнародний день раптового сміху. За церковним календарем вшановують пам’ять папи Римського Мартина Сповідника.
За даними синоптиків, у понеділок, 14 квітня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр пообіцяв 13 квітня, що у разі перемоги на виборах 2026 року розблокує мільярди євро замороженого фінансування Європейського Союзу задля відновлення економіки, а також ініціює референдум щодо вступу України до ЄС.