США зменшили свої вимоги до України щодо повернення коштів за надану допомогу – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За повідомленням ЗМІ, США пом’якшили свої вимоги щодо України у питанні повернення коштів за надану допомогу. Тепер у межах угоди про надра Вашингтон хоче повернути не 300, а 100 млрд доларів.
Як повідомили джерела, Штати зменшили свої вимоги після перемовин з українськими представниками наприкінці минулого тижня. Нова сума приблизно така ж, про яку раніше заявляла Україна, говорячи про суму допомоги від США для боротьби з російським агресором.
У межах угоди США хочуть отримати право першими отримувати прибутки, які надходитимуть у спеціальний інвестиційний фонд реконструкції, який контролюватиметься Вашингтоном.
Коментуючи статус перемовин щодо угоди, міністр фінансів США Скотт Бессент розповів, що Україна висунула зустрічні вимоги і перемовини тривають.
“Ми дуже, дуже близькі. Вона може бути навіть підписана цього тижня”, – сказав він.
Джерело агенства зазначило, що перемовини технічних груп 11 та 12 квітня були конструктивними. Але для США ця угода й надалі є можливістю компенсувати витрати на Україну шляхом прибутку від фонду, розмір якого досі не вказано в угоді.
Зазначається, що Білий дім неохоче дає обіцянки щодо інвестицій у фонд, хоча саме це питання є головним інтересом України. Зараз, за даними джерел, США хочуть, аби їхня допомога Україні у боротьбі з РФ розглядалась саме як внесок у майбутній фонд.
Джерело додало, що українським представникам важко відмовити американців від такого плану дій, який був основою кількох пропозицій США.
При цьому в агентстві наголосили, що Україна повинна бути напрочуд обережною щодо угоди зі США, зважаючи на прагнення стати членом ЄС, оскільки будь-який преференціальний режим для США може суперечити правилам єдиного ринку блоку.
Перемовини минулого тижня загалом були зосереджені на деталях угоди. У перемовинах брали участь представники профільних міністерств, але не високопосадовці.
Окрім цього над умовами угоди з боку України працюють юристи з фірми Hogan Lovells, які консультують Київ.
Одним з завдань України на наступних перемовинах, які відбудуться цього тижня в режимі онлайн, буде надання деталей про конкретні проєкти, які можуть бути ініційовані у межах угоди.
Проєкт угоди про розділ прибутків, який надали США, передбачає низку поступок з боку України. До прикладу США хочуть мати право розділити потенційні доходи від українських інвестицій у прибуткові активи, включаючи нафту, газ, рідкісноземельні корисні копалини та морські порти.
- 15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.