Російського агента, який хотів знищити українську ППО на Дніпропетровщині, засудили до 15 років ув’язнення
Джерело: СБУ.
За матеріалами Служби безпеки України агента ГРУ РФ, який планував знищити українську ППО на Дніпропетровщині, засудили до 15 років позбавлення волі.
Зловмисник діяв у складі інформаторської мережі Головного управління Генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ), яку СБУ знешкодила на початку цього року у результаті спецоперації у Дніпрі.
Тоді разом зі злочинцем було затримано його спільників. Вони збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на території регіону.
Також передавали агресору локації цивільної інфраструктури та об’єктів життєзабезпечення, зокрема енергогенеруючих підприємств області.
За даними слідства, засудженим є мешканець Дніпра, фахівець у сфері IT-технологій, який підтримав повномасштабну агресію РФ.
Саме він у складі російської агентури відповідав за відстежування можливих бойових позицій протиповітряної оборони ЗСУ у прифронтових районах області.
Для цього здійснював візуальне спостереження та фіксацію напрямків і часу спрацювання української ППО по ворожих цілях.
Всю зібрану інформацію він передавав російській воєнній розвідці через старшого ворожої групи (резидента). Для комунікації використовували анонімні месенджери.
Отримані від джерел розвіддані окупанти використовували для підготовки повітряних ударів по регіону із застосуванням балістичних або крилатих ракет, а також дронів-камікадзе типу Shahed.
На підставі зібраних доказів російського агента визнано винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
З огляду на активну співпрацю зі слідством, суд призначив йому 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Служба безпеки України викрила у Києві двох осіб, які підозрюються у співпраці з російськими окупантами.
- Служба безпеки України затримала ворожого інформатора, який “звітував” Федеральній службі безпеки Росії про наслідки удару російських військ по кафе у Краматорську.
- Служба безпеки України повідомила про підозру Сергію Лєбєдєву – адміністратору одного з Telegram-каналів, який почав співпрацювати з ФСБ РФ та коригував ракетні удари окупантів по Україні.
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.
Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.