Каліфорнія подала позов проти Трампа через мита

Джерело: The New York Times

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом за підтримки генпрокурора штату Роба Бонти подав позов до суду на президента США Дональда Трампа, вважаючи, що розв’язана главою Білого дому торговельна війна завдала багатомільярдних збитків найзаможнішому штату Америки.

У позові, поданому до Окружного суду по Північному округу Каліфорнії, автори просять оголосити запроваджені Трампом тарифи незаконними та заборонити федеральним органам застосовувати їх. Ньюсом і Бонта наголошують, що ключовий механізм введення мит, застосовуваний Трампом, — Закон 1977 року про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA) — не дає президенту повноважень запроваджувати торговельні збори. За Конституцією, це прерогатива Конгресу США, вважають позивачі.

Губернатор також зазначив, що розпочата Трампом торговельна війна вже принесла Каліфорнії, яка є найбільшим імпортером і другим за величиною експортером серед американських штатів, мільярди доларів збитків через витрати і збої у ланцюжках постачань.

Ньюсом також доручив опрацювати двосторонні договори з торговими партнерами (основні серед яких Мексика, Канада та Китай), аби вони не прийняли рішення про запровадження дзеркальних мит на товари з Каліфорнії, такі як мигдаль, вино та голлівудські фільми.

Каліфорнія – це не Вашингтон, округ Колумбія. Мита Дональда Трампа не представляють всіх американців, особливо тих, кого я представляю тут, у п’ятій за розмірами економіці світу, штаті Каліфорнія, – зазначив Ньюсом у відеозверненні у соцмережі X.

Адміністрація Ньюсома стурбована тим, що мигдальна промисловість Каліфорнії, великий експортер сільськогосподарської продукції, втратить мільярди доларів, оскільки Китай, Індія та Європейський союз введуть мита у відповідь.

Відповідно до Конституції, окремі штати не мають юридичних повноважень самостійно вести переговори чи укладати глобальні торгові угоди щодо тарифів. Торговельна політика, включаючи тарифи, є повноваженням федерального уряду. Зокрема, Конституція надає Конгресу повноваження регулювати торгівлю з іноземними державами і це включає право вводити тарифи і вести переговори щодо торгових угод, йдеться в матеріалі.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.