Велика Британія підтримає надання Україні німецьких ракет Taurus – ЗМІ

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ, Велика Британія підтримає рішення Німеччини надати Україні ракети Taurus на знак підтримки майбутнього канцлера ФРН Фрідріха Мерца.

Мерц цього тижня дав зрозуміти, що готовий спорядити Україні німецько-шведські крилаті ракети великої дальності, але якщо його рішення підтримають Франція та Велика Британія.

Британський посадовець, який займається зовнішньою політикою, повідомив виданню, що Сполучене Королівство давно наполягає на тому, аби Німеччина надала Україні Taurus і підтримає Мерца.

“Ми продовжуємо працювати з нашими партнерами, зокрема Німеччиною, щоб укомплектувати Україну найкращим чином для захисту її суверенної території”.

Taurus – це потужна система крилатих ракет, яка може вражати цілі углиб російської території, що робить її потенційним чинником для зміни ситуації на полі бою. Ще поки чинний німецький канцлер Олаф Шольц відмовлявся передавати Україні ракети, мотивуючи це побоюванням, що тоді ФРН стане прямим учасником російсько-української війни.

Така позиція Шольца розчарувала Францію та Велику Британію, які, своєю чергою, надають Україні свої власні ракети великої дальності – Scalps та Storm Shadows.

Водночас Мерц, який, найімовірніше, очолить німецький уряд вже на початку травня, має іншу позицію.

Один з представників партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Мерца повідомив, що перемовини щодо надання Taurus тривають серед учасників майбутньої коаліції, однак якщо буде підтримка з боку британських союзників, це допоможе Німеччині ухвалити остаточне рішення.

При цьому політик попередив, що попри заяви Мерца, їхня коаліція з соціал-демократами досі немає єдиної думки щодо цього питання.

“Постачання Taurus залишається предметом суперечки на цей час… Я поки не бачу тут консенсусу, насамперед зважаючи на те, що сторони не домовились про головні питання політики безпеки в коаліційній угоді”, – сказав Родеріх Кізеветтер.

Він додав, що поки не бачить передумов для постачання ракет Україні, але “будь-який вплив керівництва Великої Британії, щоб остаточно переконати Німеччину надати Taurus, може допомогти та дуже вітатиметься”.

Коментарі Мерца щодо Taurus одразу викликали розкол з соціал-демократами, які заявили, що було багато переконливих аргументів не постачати ці ракети Україні. Члени уряду Шольца також кажуть, що Taurus потужніші та мають більшу дальність на відміну від Storm Shadows чи Scalps, тому їх не можна порівнювати.

Чинний міністр оборони ФРН Борис Пісторіус з соціал-демократичної партії, який, імовірно, збереже свою посаду у новому уряді, заявив, що аргумент проти надання Taurus Україні також стосується нацбезпеки ФРН.

Натомість Кізеветтер вважає, що відмова Шольца надати ракети надихнула РФ і це було помилкою. Відтак він сподівається, що новий уряд не повторить її.

“Затримка та блокування постачання цієї системи канцлером Шольцом було значною помилкою та фактичним ненаданням допомоги, що послабило європейську безпеку та призвело до великої кількості жертв в Україні”.

Він додав, що Taurus є ефективним засобом для знищення російським командних пунктів та логістичних шляхів, що допоможе завадити атакам РФ.

“Важливо, щоб канцлер Мерц наказав здійснити постачання негайно і, за можливості, без ультиматумів чи передумов”.

  • Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв поскаржився на голову Християнсько-демократичного союзу Фрідріха Мерца, звинувативши його у нацизмі після слів про готовність передати Києву далекобійні ракети Taurus.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.