Кандидат Трампа у прокурори Вашингтона понад 150 разів з’являвся в етерах російських медіа

Джерело: The Washington Post

Кандидат на посаду прокурора Вашингтона від Дональда Трампа, Ед Мартін, за останні 9 років понад 150 разів з’являвся в етерах пропагандистських російських каналів RT і Sputnik.

Наразі Мартін тимчасово виконує обов’язки прокурора США в окрузі Колумбія, а Трамп обрав його для постійної роботи на цій посаді.

За даними The Washington Post, Ед Мартін понад 150 разів виступав на російських пропагандистських каналах RT і Sputnik, якими керує Кремль, з серпня 2016 року по квітень 2024 року.

Зазначається, що Мартін з’являвся на цих платформах частіше, ніж на будь-яких інших кабельних мережах, протягом 9 років.

Американський чиновник коментував різні питання в етерах російських медіа. Наприклад, на початку 2022 року в етері RT він заявив, що “немає жодних доказів” концентрації російських військ біля кордонів України.

Ед Мартін спочатку не повідомив сенат про свою участь в етерах російських медіа.

Виступи Мартіна викликали критику з боку аналітиків з нацбезпеки. Вони звинуватили його в сприянні антиамериканській пропаганді російських ЗМІ, які, за словами Держдепартаменту, перейшли від дезінформації до прихованої діяльності, що підриває демократію на користь режиму Путіна.

Коротке перебування Мартіна на посаді головного федерального прокурора Вашингтона викликало суперечки. Демократи звинувачують Мартіна – організатора кампанії Трампа “Стоп крадіжкам”, який назвав вибори 2020 року і розслідування втручання Росії у вибори 2016 року “містифікаціями” – у порушенні закону і юридичної етики, погрожуючи розслідувати або переслідувати законодавців, протестувальників, журналістів та інших осіб, які, на його думку, підривають порядок денний Трампа.

Колишні чиновники з питань національної безпеки США та аналітики зазначили, що виступи Мартіна на RT і Sputnik, а також його нерозкриття цієї інформації викликають сумніви щодо його розсудливості та відвертості. Оскільки офіс прокурора США у Вашингтоні є найбільшим у країні та займається важливими справами національної безпеки, вони підкреслили, що його керівник повинен бути особливо уважним до загроз і ризиків, пов’язаних з Росією та іншими іноземними впливами, з якими цей офіс бореться останніми роками.

  • Кеш Пател – кандидат президента США Дональда Трампа на посаду директора ФБР – у 2024 році отримав 25 000 доларів від російської кінокомпанії, яка пропагувала антизахідні погляди Кремля.
  • Співробітники Білого дому під час співбесід із кандидатами на роботу ставлять питання про те, хто переміг на виборах 2020 року, коли Дональд Трамп поступився Джо Байдену. Це дозволяє їм перевірити лояльність кандидатів до чинного президента.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.