Сезонна алергія: чому виникає та як полегшити симптоми
Джерело: Health
За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), приблизно чверть дорослих у США страждають на сезонну алергію.
Хоча на ринку є багато лікарських засобів, у США зростає тенденція до використання натуральних інгредієнтів у боротьбі з чханням і нежитем. Серед таких засобів — рослинні екстракти, як-от кверцетин, кропива дводомна та лепеха, а також вітаміни й мінерали, зокрема цинк і вітамін C.
Утім, експерти назвали “обмеженими” наукові докази того, що натуральні добавки дійсно допомагають при алергії.
Чому виникає алергія?
Сезонна алергія виникає тоді, коли імунна система сприймає певні речовини в повітрі, наприклад, пилок дерев чи амброзії, як загрозу та надмірно реагує.
Навесні найбільшим подразником є пилок дерев, влітку — трава, а восени — амброзія та пліснява. Деякі люди також страждають на цілорічну алергію через шерсть тварин або пилових кліщів.
Коли імунна система виявляє ці подразники, вона вивільняє гістамін — хімічну речовину, яка викликає симптоми, такі як нежить, чхання та свербіж.
Чи ефективні натуральні добавки?
За словами фахівців, жодна з добавок не має доведеної ефективності проти алергії. Хоча деякі з них, наприклад, вітамін C, показують потенціал, дані залишаються недостатніми для офіційних рекомендацій.
Вітамін C, що міститься в апельсинах, перці та інших фруктах, має природні антигістамінні й протизапальні властивості. Дослідження свідчать, що він може зменшувати кількість гістаміну та симптоми алергії.
Кверцетин — ще одна речовина, що зустрічається в цибулі, яблуках, ягодах і броколі. Є дані, що він може зменшувати вивільнення гістаміну та симптоми астми. Проте краще отримувати його з їжі, ніж у вигляді добавок.
Пробіотики також можуть впливати на алергії, адже мікрофлора кишківника пов’язана з такими станами, як екзема та поліноз. Але для впевнених висновків необхідні подальші дослідження.
Чи можуть деякі добавки погіршити алергію?
Так. Наприклад, кропива дводомна може викликати алергічні реакції у людей, чутливих до бур’янів. Лепеха також може бути небезпечною для людей, які мають алергію на амброзію або маргаритки. У деяких випадках добавки з лепехою, які погано очищені, можуть шкодити печінці або навіть мати канцерогенний ефект.
Альтернативи для полегшення симптомів
Більшість лікарів радять починати з уникнення алергенів. Наприклад, закривати вікна, використовувати очищувачі повітря з HEPA-фільтрами, приймати душ перед сном. Якщо цього недостатньо — застосовують антигістамінні препарати або назальні стероїди.
Також допомагають фізичні вправи, які знижують рівень запалення.
У випадку сильної алергії можливе використання імунотерапії (щеплень), які зменшують чутливість до алергенів.
Найголовніше — звернутися до лікаря. Самолікування добавками може бути неефективним або навіть шкідливим.
- Лікарі вважали, що постійний нежить Шеміки Родрігес спричинений алергією або вірусом. Вісім років тому її родичка мала схожу проблему, яка закінчилася трагічно.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.