Кількість американців, які вважають Росію «ворогом», впала до найнижчого рівня з 2022 року

Джерело: The Washington Post

На тлі намагань президента США Дональда Трампа відновити стосунки з РФ, кількість американців – насамперед серед прихильників республіканців – які вважають Росію ворожою країною, впала до найнижчого рівня з 2022 року.

Про це свідчать результати опитування Pew Research Center. Опитування показало, що тепер “ворогом” Росію вважають 50% американців. У квітні 2024 року ця кількість сягала 61%, а у березні 2022 року – 70%.

Найбільше ставлення до Росії покращилось серед американців, які підтримують Республіканську партію. Серед них 40% досі вважають РФ ворожою державою, тоді як торік таких було 58%, а у березні 2022 року 69%.

34% громадян США вважають Росію державою-конкуренткою для Штатів, а 9% – партнером.

Цифра у 40% серед прихильників республіканців, які вважають РФ “ворогом”, фактично така ж, як і до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Опитування у січні 2022 року свідчило, що 39% виборців Республіканської партії називали РФ ворожою країною.

Щобільше, кількість республіканців, які вважають РФ партнером, у новому опитуванні становить 12%, що більше, аніж до 24 лютого 2022 року.

“Вперше з початку російсько-української війни більше республіканців розглядають Росію як конкурента, а не як ворога”, – зазначили автори опитування.

Окрім цього, зменшилась і кількість американців, які підтримують надання допомоги Україні від США. Тепер допомогу підтримують 44% опитаних, тоді як у листопаді 2024 року – після виборів президента США – таких було 50%.

Також американців запитали про те, чи довіряють вони президенту України Володимиру Зеленському. Результати показали, що йому довіряють 70% американців, які є прихильниками Демократичної партії. Серед республіканців довіряють українському президенту 30%. Також 49% опитаних повністю чи частково довіряють здатності Зеленського діяти правильно.

Щодо довіри до президента РФ Володимира Путіна, то вона залишається на низькому рівні. Лише 12% опитаних сказали, що мають “деяку” впевненість, що Путін “зробить правильний крок щодо миру”. Знову ж таки, трохи більше довіряють Путіну прихильники республіканців. 57% опитаних зовсім не довіряють очільнику Кремля.

“За останній рік республіканці стали дещо частіше сприймати Росію позитивно та висловлювати довіру до Путіна, тоді як погляди демократів здебільшого не змінилися”, – наголосили автори опитування.

Близько 47% американців надзвичайно чи дуже стурбовані вторгненням РФ в інші країни, ще 43% занепокоєні тим, що Росія може перемогти та окупувати Україну. За останні місяці ці два питанням почали менше хвилювати республіканців, тоді як демократів – більше.

Опитування проводилось у період з 24 по 30 березня 2025 року, одразу після телефонної розмови президентів США та РФ. Загалом опитано 3 605 дорослих американців.

  • Результати соцопитування Pew Research Center свідчать, що понад 70% американців слідкують за новинами про дії адміністрації Дональда Трампа, причому дві третини з них роблять це через те, що занепокоєні розвитком ситуації.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.