Японія надасть Україні $3 млрд коштом доходів від заморожених російських активів

Джерело: Мінфін

Міністр фінансів України Сергій Марченко та посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали угоду, що передбачає надання Україні кредиту обсягом до 471,9 млрд японських єн (близько 3 млрд доларів США).

Ці кошти є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн Великої сімки загальним обсягом близько 50 млрд доларів США. Кредит буде обслуговуватися і погашатися коштом майбутніх прибутків від заморожених російських активів.

Фінансування надається на 30 років. Залучені кошти спрямують для підтримки пріоритетних бюджетних потреб і сприяння відбудові та розвитку України.

“Японія є яскравим прикладом міжнародної солідарності, ставши одним із провідних партнерів України в часи нашої боротьби за свободу та гідність. Підписання сьогоднішньої Угоди не лише сприятиме забезпеченню наших нагальних бюджетних потреб, але й стане черговим підтвердженням щирої відданості Японії спільним цінностям, які обʼєднують наші країни”, – сказав Марченко.

Він додав, що за три останніх роки Японія вже надала бюджетну підтримку Україні на суму понад 8,5 млрд доларів США.

  • Голова українського офісу Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага заявив, що організація розгляне можливість фінансування тих програм у сфері енергетики та інфраструктури в Україні, якими раніше опікувалося Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
  • 27 лютого віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба та посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали дипломатичні ноти, що забезпечують надання гранту на близько $58 млн для реалізації четвертої фази Програми екстреного відновлення.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.