Японія надасть Україні $3 млрд коштом доходів від заморожених російських активів

Джерело: Мінфін

Міністр фінансів України Сергій Марченко та посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали угоду, що передбачає надання Україні кредиту обсягом до 471,9 млрд японських єн (близько 3 млрд доларів США).

Ці кошти є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн Великої сімки загальним обсягом близько 50 млрд доларів США. Кредит буде обслуговуватися і погашатися коштом майбутніх прибутків від заморожених російських активів.

Фінансування надається на 30 років. Залучені кошти спрямують для підтримки пріоритетних бюджетних потреб і сприяння відбудові та розвитку України.

“Японія є яскравим прикладом міжнародної солідарності, ставши одним із провідних партнерів України в часи нашої боротьби за свободу та гідність. Підписання сьогоднішньої Угоди не лише сприятиме забезпеченню наших нагальних бюджетних потреб, але й стане черговим підтвердженням щирої відданості Японії спільним цінностям, які обʼєднують наші країни”, – сказав Марченко.

Він додав, що за три останніх роки Японія вже надала бюджетну підтримку Україні на суму понад 8,5 млрд доларів США.

  • Голова українського офісу Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага заявив, що організація розгляне можливість фінансування тих програм у сфері енергетики та інфраструктури в Україні, якими раніше опікувалося Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
  • 27 лютого віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба та посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали дипломатичні ноти, що забезпечують надання гранту на близько $58 млн для реалізації четвертої фази Програми екстреного відновлення.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.