Китайські дрони становлять 98% усіх імпортованих Україною цивільних БпЛА – Держмитслужба

Джерело: Держмитслужба

Україна у першому кварталі 2025 року імпортували більш як 127 тисяч цивільних дронів на $371 млн. Переважна більшість БпЛА ввезені з Китаю із застосуванням митних пільг.

За три місяці 2025 року в Україну імпортували 127,8 тис. цивільних безпілотних літальних апаратів, загальною вартістю 371,3 млн доларів США. За вартісним показником це на 103 млн доларів (або 39%) більше за аналогічний період 2024 року, — мовиться у повідомленні.

У пресслужбі додали, що для 98% від усіх імпортованих дронів були застосовані пільги зі сплати митних платежів.

Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай. Так, у першому кварталі 2025 року обсяг імпорту з цієї країни склав 125,7 тис. штук, що становить 98% від загальної кількості ввезених безпілотників.

Раніше стало відомо, що Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного із державних підприємств.

У межах пілотного проєкту, який розпочався в грудні минулого року під загальним керівництвом Головного управління оборонних інновацій Міністерства оборони України, держава отримала можливість виготовляти кодифіковані FPV-дрони. Згідно з тристоронньою угодою, приватний розробник надав ліцензію на виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на базі одного з державних підприємств,  що належать до сфери управління Міноборони.

  • Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
  • 31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
  • Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.

Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.

13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.

У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.

Україна у першому кварталі 2025 року імпортували більш як 127 тисяч цивільних дронів на $371 млн. Переважна більшість БпЛА ввезені з Китаю із застосуванням митних пільг.