Румунія засудила російський «воєнний злочин» біля свого кордону
Джерело: Клаус Йоганніс/Twitter
2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
Він наголосив, що продовження російських нападів на українські порти поблизу Румунії є “неприйнятним”.
Це воєнні злочини, і вони ще більше впливають на здатність України передавати свої продовольчі товари тим, хто потребує допомоги у світі, – зазначив Йоганніс.
Раніше у Sky News підтвердили місце атаки в межах одного кілометра від території Румунії, а отже, території НАТО.
Нагадаємо, 24 липня президент Румунії засудив удари Росії по інфраструктурі річкових портів України, назвавши напади “ескалацією” війни.
У ніч на 2 серпня росіяни завдали удару по порту в Ізмаїлі в Одеській області. Внаслідок атаки пошкоджено елеватор.
- 2 серпня ворог вивів у Чорне море підводний і надводний ракетоносії “Калібрів”. Загальний залп може становити 12 одиниць.
- Три цивільних вантажних судна – з Ізраїлю, Греції та одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Вранці 2 серпня внаслідок атаки російських безпілотників зіпсовано майже 40 тис. тонн зерна.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.