«Бути послом США в Україні було честю життя» – прощальне відеозвернення Бріджит Брінк
Джерело: Посольство США в Україні/Facebook
Пані посол США Бріджит Брінк, котра залишає свою посаду, опублікувала прощальне відеозвернення, акцентувавши, що бути послом в Україні в цей критичний момент історії “було честю всього життя”.
Брінк згадала про травень 2022 року, коли прибула до країни, що перебувала в екзистенціальній боротьбі за виживання. Вона пояснила, що ті перші дні місія була простою: допомогти Україні залишитися вільною.
Протягом останніх трьох років ми разом допомагали відважним захисникам України відвоювати територію та утримувати лінію фронту. Ми підтримували альтернативні зернові маршрути та чорноморську торгівлю, щоб підтримати економіку, – розповіла дипломатка.
Брінк зауважила, що команда “очолила зусилля з ремонту та захисту енергетичної мережі України, щоб забезпечити мільйони людей електроенергією, світлом та водою”.
Ми підтримували реформи, які просували Україну до ЄС та покращували інвестиційний клімат для американських компаній.
За словами пані посла, Україна по праву здобула репутацію мужньої нації, котра належить до Європи, суверенного партнера, сильного міцного та інноваційного.
Але робота ще не закінчена. Ми виступаємо за справедливий і тривалий мир. Я хочу подякувати всім друзям та партнерам, з якими я працювала протягом останніх трьох років, а також моїй неймовірній команді в посольстві США в Києві, – резюмувала Брінк.
За даними джерел FT, посадовці Трампа посилили тиск на Брінк, бо сумніваються, що вона підтримуватиме стратегію чинної американської влади щодо України.
У статті нагадали, що політика адміністрація Трампа щодо України суттєво відрізняється від політики адміністрації експрезидента США Джо Байдена, яка регулярно надавала Україні озброєння та фінансову підтримку, та запроваджувала санкції проти РФ.
Також у виданні зауважили, що відставка Брінк відбувається на тлі погіршення її стосунків з українським президентом Володимиром Зеленським, однак джерела запевнили, що це не стало причиною відмови пані посла від посади.
Західні дипломати у Києві наголосили, що Брінк – публічно та приватно – захищала Україну з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
Один з дипломатів описав її як “сильну особистість” і “серйозну дипломатку”, але додав, що тиск з боку адміністрацій Трампа та Зеленського “негативно позначився на ній”.
Своєю чергою українські посадовці вважають, що Бріджит Брінк була занадто критичною до української влади, насамперед щодо її антикорупційних зусиль.
Також посадовці звернули увагу на те, що після приходу до влади у США Дональда Трампа, риторика Брінк щодо України суттєво змінилась.
Журналісти FT зауважили, що за 75 днів до інавгурації Трампа пані посол 53 рази публічно критикувала РФ, тоді як після 20 січня 2025 року – лише п’ять разів і навіть у цих дописах не звинувачувала окупантів у злочинах.
Зокрема пані посол опинилась у центрі скандалу через свій допис про удар РФ балістичною ракетою по Кривому Розі, внаслідок якого загинуло 20 осіб, зокрема дев’ять дітей: у дописі вона не вказала, що саме Росія вдарила по місту.
Бріджит Брінк обіймала посаду посла США в Україні з травня 2022 року. Поки невідомо, хто стане її наступником, але у ЗМІ вже повідомили, що ним, ймовірно, стане Кріс Сміт, який на цей час є заступником помічника держсекретаря США з питань Східної Європи та політики і регіональних справ у Бюро європейських і євразійських справ. Сміт раніше обіймав посаду заступника голови місії в посольстві США в Києві з 2022 по 2023 рік.
- США висилають з країни посла Південно-Африканської Республіки (ПАР). Держсекретар США Марко Рубіо назвав його особою, яка “більше небажана у нашій великій країні”.
- Очільник МЗС Нової Зеландії Вінстон Пітерс повідомив про звільнення посла у Великій Британії після його заяв про президента США Дональда Трампа, які у відомстві розцінили “критичними”.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.
Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.
Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.