Європа повідомила США, які питання щодо мирної угоди між Україною та РФ не обговорюватиме

Джерело: Reuters

Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що Європа попередила США, які питання потенційної мирної угоди між Україною та РФ вони не обговорюватимуть.

Минулого тижня у Парижі відбулась зустріч представників України, Європи та США щодо війни в Україні. Цього тижня запланована ще одна зустріч у такому ж форматі, яка відбудеться у Лондоні.

“Єдина ціль, яка нас непокоїть – це захист французьких інтересів та європейської безпеки. Саме тому, оскільки США вирішили зайняти позицію посередника, ми змушуємо їх почути, які наші “червоні лінії”, – сказав Барро в етері радіо franceinfo, маючи на увазі питання, щодо яких Європа не піде на поступки.

При цьому вдаватись у деталі французький міністр не став.

На питання про те, чи може цього тижня відбутись мирна угода між Україною та РФ, як стверджує президент США Дональд Трамп, Барро зауважив, що все залежить лише від очільника Кремля Володимира Путіна.

“Я думаю, що (великоднє) перемир’я, яке він (Путін) оголосив досить неочікувано, було маркетинговою операцією, мета якої не допустити нетерпіння у президента Трампа”.

Барро додав, що хоча Росія завжди порушує перемир’я, все ж певне зниження інтенсивності бойових дій було, зокрема щодо ракетних та дронових атак, а відтак це може стати початком для тривалішого припинення вогню.

  • У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.