«Ув’язнені — не люди, ми — не люди…»: що розповів полонений солдат армії РФ з Криму
Джерело: InformNapalm
Леонід Читаєв з Криму долучився до російської армії та потрапив у полон до Сил оборони. Чоловік розповів про службу у війську РФ, пропаганду і те, як він “прозрів”.
Читаєв розповів, що він не цікавився політикою, коли Росія окупувала Кримський півострів.
“Я як жив при Україні, так і залишилось все. Ну жив собі спокійно. Ну прийшла Росія, нічого не змінилося в житті, все як було, так і залишилося. Взагалі в політику не лізу. Жив собі та й усе”, – каже полонений.
Чоловік розповів, що окупація Криму не сильно вплинула на його життя. Скаржиться лише на ріст цін і труднощі з працевлаштуванням.
“Дивишся, ніби є робота, щось роблять. Але насправді намагаєшся влаштуватись на роботу, а тобі кажуть “а як ти хотів, всі з Росії, з материка їдуть працювати до нас”, а ми не можемо влаштуватися на роботу”.
Також полонений розповів, що чув розмови російських туристів, які скаржились “навіщо ми Крим забрали, всі гроші на нього йдуть”.
За словами Читаєва, російська пропаганда не визнає вторгнення в Україну війною — лише так званою “СВО”. Про втрати зі сторони окупантів чоловік також не чув.
Житель Криму після початку повномасштабної війни сам підписав контракт з російською армією.
“Коли я їхав на війну, то думав побачу багато людей. А насправді — одиниці. Якби добровольці йшли — був би повний військкомат, а так навпаки, в Криму воно нікому не треба. Це я, напевно, просто осел такий”.
Чоловік каже, що шкодує, що долучився до війська РФ “під впливом нездорової пропаганди”.
“По ТБ кажуть одне… думаєш: “Блін, дійсно, там нацисти, насильство”. Коли сюди приходиш — ніби нічого цього немає, всі нормально живуть. І як нам казали: “російську мову забороняють”, а бачиш, що російською розмовляють. Люди розмовляють, і ніхто їх не утискає. Все нормально. Це мене вразило, що російською можна нормально розмовляти. (…) Шкодую, що прийшов сюди. Якби час відмотати назад — не підписав би контракт. Не потрібна мені ця війна”.
За словами полоненого, командування використовує бійців як гарматне м’ясо.
“Грошей немає. Хочеш заробити — ось контракт, йди заробляй. Але вони не кажуть, куди тебе відправлять, в якій дупі ти будеш. М’ясо воно і є м’ясо. (…) Старих під 60 років теж беруть. Вони навіть на вік не дивляться, їм по барабану. (…) Вирішили тюрми почистити. Ув’язнених відправляють на м’ясо, в один кінець. (…) Ув’язнені — не люди, ми — не люди… А хто люди тоді?”, – підсумовує Читаєв.
- Служба безпеки допитала двох громадян Китаю, які воювали на боці армії РФ у російсько-українській війні, та потрапили у полон ЗСУ.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.