СБУ заочно повідомила про підозру 14 клірикам РПЦ, що сприяли захопленню українських церков
Джерело: СБУ
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще 14 високопоставлених російських кліриків, які сприяли захопленню церков на тимчасово окупованій частині України.
Йдеться про:
- Олександра Снігура (Артемія) – митрополита Хабаровського та Приамурського;
- Михайла Кондратьєва (Мефодія) – єпископа Кам’янського та Камишилівського;
- Віталія Єрмакова (Амвросія) – митрополита Тверського та Кашинського;
- Леоніда Горбачова – патріаршого екзарха Африки;
- Андрія Малаханова – архієпископа Петропавлівського та Камчатського;
- Петра Мансурова (Петра) – єпископа Калачинського та Муромцевського;
- Миколу Церпицького (Лева) – митрополита Новгородського та Староросійського;
- Юрія Єпіфанова (Арсенія) – митрополита Липецького та Задонського;
- Михайла Наконечного (Кирила) – митрополита Казанського та Татарстанського;
- Олексія Кривенка (Миколу) – єпископа Північнобайкальського та Сосново-Озерського;
- Валерія Голубєва (Іллю) – архієпископа Анадирського та Чукотського;
- Яна Кайгородцева (Іларіона) – єпископа Кінешемського та Палехського;
- Іллю Пєрова (Тарасія) – єпископа Північноморського та Умбського;
- Олександра Таранова (Аркадія) – архієпископа Ровеньківського та Свердловського.
За матеріалами справи, протягом 2022-2024 років фігуранти входили до складу підконтрольного Кремлю “священного синоду” РПЦ. Від початку повномасштабної війни ці російські архієреї під керівництвом патріарха Кирила Гундяєва сприяли захопленню релігійних громад на тимчасово окупованій частині України.
Клірики забезпечили рішення московського синоду щодо “приєднання” до складу РПЦ Джанкойської, Бердянської, Ровеньківської та Херсонської єпархій і призначили там підконтрольних Москві єпископів.
Всім 14-м фігурантам заочно повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до інших тяжких наслідків).
- Російська пропаганда розпочала чергову інформаційну кампанію проти Молдови, в якій нібито утискають Російську православну церкву (РПЦ).
- Українські військові повернули до Архикатедрального Собору святого Юрія у Львові крісло митрополита Андрея Шептицького, викрадене РПЦ у 1980-х роках.
- Російська православна церква випустила “Патріарший календар – 2025”, у якому, зокрема, поруч із патріархом Кирилом значаться предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій та всі українські архієреї.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.
22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.