Ставлячи під сумнів питання про належність Криму, ми відкриваємо пекло – очільник МЗС Литви
Джерело: LRT
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис заявив, що не може бути й мови про визнання анексії Криму й сказав, що це “відкриває пекло”.
“Ставлячи під сумнів принципи міжнародного права, ставлячи під сумнів питання про належність Криму, ми відкриваємо пекло, з якого виповзуть чорти, з якого ніхто не повернеться назад, і це означатиме, що вплив США і їхня здатність встановлювати певні правила, які випливають з їхньої величезної гіперсили, будуть різко зменшені”, – сказав він.
У цьому випадку, за словами очільника МЗС Литви, “міжнародний порядок зруйнується”.
“Одразу ж буде атакована Рада Безпеки ООН, чому п’ять ядерних держав можуть домовлятися про те, де можуть бути нові кордони, будуть підірвані самі основи ядерного розповсюдження як такого, тому що держави запитають, чому ми не маємо ядерної зброї, якщо вона забезпечує не тільки безпеку, але й можливість захоплення чиєїсь території, адже ми знаємо, що ядерна зброя Росії суттєво зупинила постачання військової допомоги Україні”, – сказав Будрис.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп хоче віддати Росії Крим. Чому це неможливо і не закінчить війну
“Литва ніколи не могла і не погодиться на речі, які знаходяться поза межами міжнародного права — зґвалтувати державу, забрати територію, сказати, що все добре, що ви тепер менші, це поза межами міжнародного права і це шлях до пекла”, – наголосив він.
- 23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.
- Президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за заяву про те, що Київ “не визнає юридично окупацію Криму”. Очільник Білого дому вважає такі висловлювання “шкідливими” для мирних переговорів із Росією.
24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.
Гонконзьке видання South China Morning Post повідомило про низку дивних смертей відомих китайських фахівців у сфері розвитку штучного інтелекту протягом останніх років.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Найвищий адміністративний суд Греції знову заборонив чоловікам, які перебувають в одностатевих стосунках, ставати донорами крові.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.