Лист з борту «Титаніка» продали на аукціоні за £300 тисяч

Джерело: Associated Press

На аукціоні у Британії продали лист, написаний одним з пасажирів “Титаніка” за кілька днів до катастрофи. Лот пішов з молотка за 300 тисяч фунтів стерлінгів ($399 тисяч).

У повідомленні, написаному на листівці, 10 квітня 1912 року пасажиром першого класу Арчибальдом Грейсі, йшлося про сам “Титанік”.

“Це прекрасний корабель, але я дочекаюся закінчення моєї подорожі, перш ніж виносити йому вирок”, – написав він своєму двоюрідному дідусеві.

Фото: henryaldridge.com

Листівку придбав приватний колекціонер зі Сполучених Штатів. Ціна лота значно перевищила початкові 60 тисяч фунтів стерлінгів.

Як зазначається, Арчибальд Грейсі, якому вдалося врятуватися на судні “Карпатія”, згодом написав книгу “Правда про “Титанік”, де розповів про події останньої ночі перед катастрофою.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.