Понад 2100 оборонців пройшли тренінги з психологічної стійкості за підтримки НАТО

Джерело: Генштаб
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.
У Силах Оборони успішно завершено другий етап проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості військовослужбовців – учасників бойових дій. Проєкт реалізовувався за підтримки Програми людиноцентричного підходу НАТО в межах Комплексного пакету допомоги Україні, — мовиться у повідомленні.
У межах цього етапу, що тривав з жовтня 2024 по квітень 2025 року, провели 70 спеціалізованих тренінгових семінарів у різних військових гарнізонах по всій Україні.
Завдяки цьому понад 2100 військовослужбовців не лише отримали кваліфіковану психологічну підтримку, а й опанували важливі знання та навички з психологічної допомоги, емоційної саморегуляції, відновлення внутрішніх ресурсів та зміцнення психологічної стійкості в бойових умовах.
Начальник Головного управління психологічної підтримки персоналу ЗСУ полковник Андрій Мартинов зауважив, що рішення Північноатлантичного альянсу щодо виділення сфери психологічного забезпечення військовослужбовців в один із пріоритетних напрямків допомоги Україні під час відбиття збройної російської агресії є надзвичайно актуальним.
Це дало можливість не лише підсилити психологічну складову діяльності Збройних Сил України, а й впровадити нові практики і підходи в систему психологічної підтримки персоналу в умовах високоінтенсивних бойових дій, — додав він.
Цей проєкт НАТО став відповіддю на гостру потребу у навчанні особового складу та посиленні психологічної підтримки в Силах оборони.
Практичну реалізацію проєкту здійснювала ГО “Ліга офіцерів”, яка з 2014 року надає фахову психологічну допомогу військовим.
Зауважимо, представники України та НАТО на зустрічі в Києві визначили нові ключові напрямки діяльності спільного центру JATEC. Обговорювались питання посилення обороноздатності, розвитку стійкості та впровадження інноваційних рішень для ефективної протидії загрозам на полі бою.
- У лютому 2024 року повідомлялось, що країни Північноатлантичного альянсу та Україна створюють Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти.
- Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.
- За даними ЗМІ, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні відмовили у швидкому вступі до Альянсу, посилаючись на велику корумпованість всередині країни.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.
Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.