Низка країн світу переманює американських вчених на тлі скорочення США фінансування науки
Джерело: Bloomberg
Тоді як адміністрація президента США Дональда Трампа проводить політику щодо скорочення фінансування наукових досліджень, низка країн, включаючи Канаду, Францію та Німеччину, активно залучає американських вчених, пропонуючи їм вигідні умови для роботи та життя.
Зокрема, країни пропонують щедре фінансування наукових проєктів та спрощені процедури імміграції, щоб “отримати найкращі уми” зі США.
“Глобальна гонка за американськими вченими у розпалі, оскільки радикальне скорочення президентом Дональдом Трампом фінансування досліджень і федеральних агенцій спричиняє відтік персоналу із дослідницьких установ країни”, – йдеться у матеріалі.
Таким чином, влада Норвегії заснувала спеціальний фонд обсягом $9,6 млн для залучення провідних міжнародних дослідників.
Згідно з повідомленням, Франція, Німеччина, Нідерланди та Бельгія запустили аналогічні ініціативи. Подібна ситуація спостерігається й у Канаді – в Торонто діє програма із залучення 100 молодих вчених у галузі охорони здоров’я.
- Макс Лессер, старший аналітик з питань нових загроз центру Foundation for Defense of Democracies, що базується у Вашингтоні, розповів, що мережа компаній, якою керує таємна технологічна корпорація Китаю, хоче найняти на роботу нещодавно звільнених державних службовців США.
Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс вважає, що російсько-українська війна звершиться ще не скоро.
Сімейна компанія президента США Дональда Трампа уклала угоду про будівництво розкішного гольф-курорту в Катарі.
Після кількох місяців напружених переговорів щодо, можливо, віртуальних корисних копалин, відповідну угоду між Україною і США нарешті підписали. Фінальний її варіант виявився жорсткішим для України, ніж той, який Володимир Зеленський збирався підписати в Овальному кабінеті Білого дому два місяці тому.
За даними SINOPTIK.ua, перші травневі вихідні принесуть відчутні коливання температур, локальні дощі й атмосферні зміни, які можуть вплинути і на самопочуття, і на плани. У суботу — сонце та по-літньому тепле повітря, у неділю — грози та підвищена вологість, проте по-літньому тепло.
Наскільки пам’ять про минулу війну визначає війну теперішню та навіть геополітику — 4 травня у Сенсі на Хрещатику буде зустріч з істориком та політиком Володимиром В’ятровичем