Точковий, а не масовий захід: в Міноборони прокоментували розбронювання медиків
Джерело: Міністерство оборони України
Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.
“Запит Міністерства оборони до Міністерства охорони здоровʼя стосується не всіх медиків, а лише обмеженої кількості фахівців, які пройшли підготовку за військово-обліковими спеціальностями та наразі є критично необхідними для доукомплектування підрозділів Медичних сил Збройних сил України — зокрема Сухопутних військ”, – йдеться у повідомленні.
Ідеться про посади:
- санітарних інструкторів (медичних сестер і братів);
- фельдшерів;
- військовозобов’язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом “лікувальна справа (сімейний лікар)”, та деяких інших спеціальностей, яких планується залучити на військову службу за контрактом строком на 1 рік.
Запит до МОЗ пояснили тим, що у медичних підрозділах спостерігається системна нестача медичних кадрів.
В Міноборони запевняють, що рішення про розбронювання стосуватиметься лише дефіцитних спеціальностей і лише тих фахівців, яких МОЗ визначить спільно з обласними департаментами охорони здоров’я.
Ці працівники зможуть підписати строковий контракт на один рік і обійняти виключно медичні посади у військових частинах, які сьогодні потребують підсилення.
Крім того, контракт для медиків передбачає звільнення зі служби після закінчення строку контракту, якщо ті не висловили бажання продовжувати військову службу.
“Міністерство оборони України наголошує: йдеться не про масове зняття броні, а лише про адресну, зважену кадрову підтримку медичних підрозділів, які щодня рятують життя наших військовослужбовців”.
- Розброньовані медичні працівники призиватимуться до лав Збройних сил за контрактом тривалістю один рік. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що так “людина розуміє, що вона призивається, відслужує, відпрацює медиком в ЗСУ один рік виключно на медичній посаді, і через рік повернеться”.
- Кабінет міністрів України ухвалив постанову, що дозволяє підприємствам, які обслуговують об’єкти критичної інфраструктури в секторі життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників.
Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.
Американські вчені з Університету штату Пенсильванія розробили простий тест, схожий на тест на вагітність, який може виявити ендометріоз у менструальній крові всього за 10 хвилин. Якщо технологію доопрацюють і запустять у виробництво, це може стати проривом у діагностиці захворювання, на яку нині витрачають роки.
Президент США Дональд Трамп заявив, що більше не чекатиме від Владіміра Путіна півтора місяця для припинення війни проти України. За його словами, 50 днів, які він раніше відвів для досягнення домовленостей, були надто щедрим терміном – і тепер він скоротить його до 10–12 днів від сьогодні.
Таїланд і Камбоджа погодилися на негайне припинення бойових дій, які тривали п’ять днів на спірній ділянці кордону. Як заявив прем’єр Малайзії Анвар Ібрагім, перемир’я набирає чинності опівночі. За його словами, обидві сторони “безумовно” погодилися зупинити вогонь і повернутися до мирного процесу.
Президент США Дональд Трамп заявив, що скоротить термін, який раніше дав президенту РФ Владіміру Путіну на припинення війни проти України. Мовляв, обіцяні 50 днів – забагато, бо він “вже знає відповідь”.