Міноборони запроваджує халяльні та кошерні сухпайки для військових

Джерело: Міністерство борони України

Міноборони затвердило оновлену технічну специфікацію на добовий польовий набір продуктів. Тепер, окрім звичайних, для військових можна закуповувати халяльні та кошерні сухпайки. 

Халяльні сухпайки розроблені для військових, які дотримуються ісламських норм харчування. Водночас кошерні сухпайки призначені для військовослужбовців, які сповідують юдаїзм.

Залежно від типу сухпайка (звичайний, халяльний чи кошерний) асортимент перших страв складається з борщу з м’ясом яловичини або супів з м’ясом свинини, курки, баранини або яловичини. Відповідно і перелік других страв включає, зокрема, різноманітні каші зі свининою, яловичиною, бараниною, куркою тощо.  

Продукти халяльних сухпайків повинні відповідати вимогам ісламських норм харчування (стандарт Халяль) та бути сертифікованими акредитованим органом.

Продукти кошерних сухпайків повинні відповідати вимогам кашруту. Важливо, що усі харчові продукти в кошерному сухпайку не повинні містити інгредієнтів чи добавок, заборонених для кошерного харчування.

Водночас в міністерстві врахували зручність використання та швидкість приготування продуктів на полі бою. Усі продукти відповідають стандартам безпеки та якості, встановленим законодавством України.

“Міноборони продовжує працювати над удосконаленням умов для всіх військовослужбовців, незалежно від їх віросповідання, щоб забезпечити найвищі стандарти підтримки як на фронті, так і в тилу. Найближчим часом закупівельна агенція Міноборони “Державний оператор тилу” планує оголосити тендер на закупівлю додаткової партії сухпайків, до яких мають увійти за новою технічною специфікацією вже іхаляльні та кошерні”, – вказують у відомстві.

  • Чверть військових Збройних сил України підтримують запровадження рослинних, кошерних та халяльних сухпайків, свідчить результат опитування у застосунку Армія+ щодо рівня задоволеності сухпайками, зокрема добовими польовими наборами продуктів №15 (звичайними та посиленими з підігрівом).
  • Міністерство оборони України ініціювало зміни у системі забезпечення військових харчуванням під час лікування та реабілітації. Тепер українські військові матимуть покращене харчування за стандартами НАТО, навіть у цивільних лікарнях.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.

Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.