Вікіпедія заявила, що використовуватиме ШІ, але не для заміни людей

Джерело: Tech Crunch

Некомерційна організація, що стоїть за Вікіпедією, представила свою нову стратегію розвитку штучного інтелекту на наступні три роки. За нею спільноту редакторів і волонтерів Вікіпедії не планують замінити ШІ.

Фонд Вікімедіа заявляє, що використовуватиме ШІ для створення нових функцій, які “усувають технічні бар’єри” для редакторів та модераторів. Вікіпедія вказує, що планує використовувати штучний інтелект як інструмент, який полегшує роботу людей, а не замінює її.

Організація заявляє, що використовуватиме генеративний ШІ в конкретних сферах, де він має тенденцію до успіху. Наприклад, за допомогою штучного інтелекту автоматизують деякі рутинні завдання.

Планується, що ШІ використовуватимуть для поліпшення доступності інформації, автоматизації перекладу та допоможе в процесі адаптації нових волонтерів.

Це дасть редакторам більше часу для людського обговорення, необхідного для досягнення консенсусу при створенні, зміні та оновленні статей Вікіпедії.

На Волині Служба безпеки України затримала агента білоруського КДБ, який шпигував за українськими військовими поблизу північного кордону. За даними слідства, 24-річний місцевий мешканець, що не мав постійної роботи, шукав “легкі гроші” в Telegram і натрапив на пропозицію співпраці з білоруськими спецслужбами.

Жителі тимчасово окупованих міст – Донецька, Мелітополя, Луганська, Севастополя, Сімферополя, Бахчисарая та Генічеська – долучилися до тихої акції памʼяті на честь загиблих внаслідок теракту в Оленівці.

Адміністрація Дональда Трампа готує нові правила, щоб перешкодити Китаю обходити американські мита, але ці дії можуть завдати шкоди самим США – зірвати ланцюги постачання, збільшити витрати бізнесу та заплутати торгівлю ще більше.

Доісторичні неандертальці, як виявило нове дослідження, ймовірно, харчувалися не лише м’ясом великих тварин, як-от мамонтів, а й личинками мух, які з’являються в розкладеній плоті. І це могло суттєво впливати на хімічний склад їхніх кісток, який довгий час викликав здивування у вчених.

Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.