В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні

Наскільки пам’ять про минулу війну визначає війну теперішню та навіть геополітику — 4 травня у Сенсі на Хрещатику буде зустріч із істориком та політиком Володимиром В’ятровичем
Травень-2025 обіцяє бути особливо щедрим на розмови довкола Другої світової. Так зазвичай буває, коли дата – “кругла”, як цьогоріч, – 80 років завершення війни у Європі. Тим паче ця, здавалося б просто історична, дата залишається фактором сучасної геополітики і впливає на перебіг нинішньої війни.
Уже цієї неділі, 4 травня, історик Володимир В’ятрович у столичному книжковому просторі “Сенс” (вул. Хрещатик, 34) о 14:00 проведе зустріч на тему “Як перемогли “велику вітчизняну” в Україні”. Модераторка – Олена Цинтила.
“Поговоримо про подолання одного з основоположних міфів СССР – про “велику вітчизняну війну”, який з 1991 став важливим інструментом утримання колишніх республік СССР в орбіті російського впливу, – каже В’ятрович. – Пропаганда та інформаційні операції є невід’ємною частиною агресивної війни Росії. А наша задача – розвінчувати міфи ворога, які він так методично використовує в інформаційній війни проти України”.
В основі розмови, зокрема книга за редакцією Володимира В’ятровича “Війна і міф. Невідома Друга світова”, що вийшла у видавництві “КСД”.
Одразу після початку війни в 2014 році міф про “велику вітчизняну” в Росії почали використовувати для мобілізації населення на боротьбу проти України. Для нашої ж держави деконструкція цього міфу стала питанням національної безпеки. І його таки вдалося подолати, ба більше – сформувати українське бачення попередньої війни та моделі памʼяті про неї. Одним з ініціаторів цих процесів був власне історик Володимир Вʼятрович, який у 2014-2019-их роках очолював Український інститут національної пам’яті.
Організатори: Видавництво КСД, Книгарня “Сенс”
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.
Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.
За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.
Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.